~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - افشای اسناد سیا از زرادخانه سلاحهای شیمیایی اسرائیل

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - افشای اسناد سیا از زرادخانه سلاحهای شیمیایی اسرائیل به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است
افشای اسناد سیا از زرادخانه سلاحهای شیمیایی اسرائیل 10:00 | 20\06\1392

مجله آمریکایی فارین پالیسی اسناد جمع آوری شده از سوی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) درباره زرادخانه سلاحهای شیمایی و بیولوژیکی اسراییل را فاش کرد

بگزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) نشریه آمریکایی " فارین پالسی" روز دوشنبه گذشته اسناد جمع آوری شده سازمان سیا را فاش کرد که براساس آن آمریکا شواهد و مدارکی دراختیار دارد که نشان می دهد رژیم صهیونیستی در دهه 1980 زرادخانه هسته ای در اختایر داشته و مرکز تولید گاز اعصاب و انباری برای ذخیره این گازها دارد.
افشای این اسناد در زمانی صورت گرفته است که در حال حاضر دولت بشار اسد متهم به استفاده از سلاحهای شیمیایی است و این در حالی است که دولت سوریه این اتهامات را رد می کند و هیچ شواهد و مدارکی علیه این دولت برای استفاده از سلاحهای شیمایی وجود ندارد. دولت آمریکا به بهانه این ادعا در تدارک جنگ به کشور سوریه است.
بر اساس اسناد سیا که مربوط به سال 1983 است، رژیم صهیونیستی علاوه بر اینکه 300 سلاح هسته ای در دهه 60 و 70 میلادی ساخته است، همچنین مخفیانه اقدام به توسعه و گسترش زرادخانه سلاحهای شیمایی و بیولوژیکی نمود. طبق گزارش این نشریه، مراکز تولید تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی پیشرفته رژیم صهیونیستی که توسط ماهواره های جاسوسی آمریکا تصویربرداری شده بودند، در منطقه دیمونا در استان جنوبی و در صحرای نقب واقع در سرزمینهای اشغالی قرار دارد.
براساس گزارش فارین پالیسی، "آونر کوهن" مورخ اسراییلی در کتاب سال 1988 خود با عنوان "اسراییل و بمب" نوشته که دیوید بن گورین نخست وزیر رژیم صهیونیستی بطور محرمانه در زمان جنگ سال 1956 بین مصر و اسراییل دستور ساخت زرادخانه سلاحهای هسته ای را داده بود. سازمان سیا نیز معتقد است که اسراییل کار ساخت سلاحهای شیمایی را تا اواخر دهه 1960 یا اوایل 1970 شروع نکرده بود. فعالیتهای هسته ای رژیم صهیونیستی برغم تولید صدها کلاهک هسته‌ای هرگز مورد بازرسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار نگرفته است.
افشای اسناد سیا درحالی است که به گفته "فرانسیس پرین"، رئیس آژانس اتمی فرانسه در دهه 1950 و 1960، فرانسه به اسرائیل در توسعه سلاح های هسته ای آنهم برخلاف خواسته های ایالت متحده كمك می كرد. پروژه ساخت بمب اسرائیل در واقع "با هدف استفاده از آن علیه آمریکایی ها(منافع آنها)" صورت می پذیرفت نه به این معنی که اسرائیل می خواست از آن برای حمله به ایالت متحده(در آن زمان) استفاده كند، بلکه با هدف دارا بودن تنها زرادخانه هسته ای در خاور میانه–به قدرتی دست یابد كه ایالت متحده آمریکا دیگر در برابر اسرائیل نیاستد حتی اگر سیاست های اسرائیل برخلاف منافع آمریكا باشد به همین دلیل،اسرائیل مصمم به جلوگیری از شكل گیری هر گونه رقیب، در دستیابی به تسلیحات هسته ای در منطقه است تا بدین طریق انحصار آن را در اختیار داشته و بتواند در منطقه به زورگویی سیاسی خود و جلب همراهی اجباری آمریكا ادامه دهد.
طبقه بندی: رژیم صهیونیستی چه می کند؟، 
برچسب ها: زرادخانه شیمیایی، سلاح هسته ای، رژیم صهیونیستی،  

تاریخ : چهارشنبه 20 شهریور 1392 | 02:52 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
شهادت یک نوجوان فلسطینی در غزه
از قطع کمک به آنروا تا اخراج سفیر فلسطین از واشنگتن
منابع صهیونیستی: اسرائیل همچنان برای ترور سردار سلیمانی تلاش می کند
منابع صهیونیستی: اسرائیل همچنان برای ترور سردار سلیمانی تلاش می کند
حماس، تشکیلات رام الله را به خروج از توافقنامه اسلو فراخواند
تداوم مخالفت ها با تخریب روستای فلسطینی "خان الاحمر"
لحظه هولناک اصابت گلوله به نوجوان فلسطینی
نیروهای اشغالگر صهیونیستی تحصن در برابر بازداشتگاه عوفر در غرب رام الله که در اعلام همبستگی با علی دار علی اسیر فلسطینی برگزار شده بود را سرکوب کردند
کمپین "آزادی برای نویسنده زن فلسطینی" به زبان‌های مختلف
تهدید تلویحی ایران از سوی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی
دولت آمریکا کمک مالی به آژانس آنروا را به طور کامل قطع کرد
به یاد اعضای شهید ما : ویتوریو آریگونی
کره جنوبی حاضر به استقبال از رئیس رژیم صهیونیستی نشد
سالروز وفات ناجی العلی گدشت
تاکید کنفرانس استانبول بر مخالفت با "معامله قرن"
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.