~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - نقش تشکیلات خودگردان فلسطین در یهودی سازی کرانه باختری

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - نقش تشکیلات خودگردان فلسطین در یهودی سازی کرانه باختری به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است
نقش تشکیلات خودگردان فلسطین در یهودی سازی کرانه باختری
[ 24/11/2013 - 11:18 ق.ظ ]
رام الله ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین

اسناد و مدارکی در دست است که نشان می دهد که تشکیلات خودگردان فلسطین در شهرک سازی و یهودی سازی کرانه باختری دست دارد، این اقدام از طریق نقش آفرینی در زمینه تامین امنیت شهرک های یهودی صورت می گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، یکی از تحلیلگران سیاسی فلسطین گفت: مشارکت تشکیلات خودگردان با اسرائیل در جنگ علیه جنبش های مبارز فلسطین و همکاری امنیتی و اطلاعاتی تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی و نقش آفرینی سرویس های امنیتی این تشکیلات در بلوکه کردن منابع مالی این جنبش ها در ارتقای احساس امنیت شهرک نشینان صهیونیست سهم بسزایی داشته است.

صالح النعامی افزود: کافی است که در اینجا به نتایج حاصله از تحقیق ژورنالیست صهیونیستی اشاره کنیم. وی در این تحقیق به این نتیجه رسید که همکاری امنیتی تشکیلات رام الله با اسرائیل، شهرک های یهودی را به فردوس برین برای صهیونیست ها مبدل کرده است،

وی خاطرنشان ساخت: انگیزه شهرک سازی در تمامی بخش های کرانه باختری افزایش یافته است و دلیل این مساله به تلاش های بی وقفه تشکیلات رام الله برای از بین بردن زیر ساختار های مقاومت بر می گردد.

وی یادآور شد: بارزترین نتیجه بهبود وضعیت امنیتی شهرک های صهیونیستی در کرانه باختری در سایه تلاش های تشکیلات رام الله نقش آفرینی شمار زیادی از لائیک های یهودی در پروژه های شهرک سازی است.

وی تصریح کرد: از زمان اشغال کرانه باختری در سال 1967 تاکنون بخش اعظم یهودیانی که به شهرک سازی در بخش های مختلف کرانه باختری علاقه زیادی نشان می دادند در واقع پیروان جریان دینی صهیونیستی بودند، این افراد با انگیزه های دینی و ایدئولوژیکی دست به این کار می زدند،تعداد کمی از لائیک هایی که وارد شهرک های صهیونیستی شدند، دوست داشتند تا در مناطق نزدیک کمربند سبز سکونت گزینند. این کمربند حد فاصل کرانه باختری و سرزمین های اشغالی 48 می باشد، این شهرک ها جزء با امن ترین شهرک ها به شمار می روند، زیرا تا حدودی از مناطق فلسطینی نشین فاصله دارند.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: بهبود وضعیت امنیتی کرانه باختری و کاهش خطرات ناشی از عملیات های جنبش های مبارز علیه شهرک های صهیونیستی به خاطر اقدامات عناصر سرویس های اطلاعات تشکیلات رام الله علیه زیر ساخت های تشکیلاتی گروه ها و جنبش های مبارز فلسطین طیف وسیعی از لائیک های یهودی را به انتقال به کرانه باختری و سکونت در آن جهت برخودداری از مزایای اقتصادی دولت عبری تشویق کرد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال داده های دفتر مرکزی آمار اسرائیل حکایت از آن دارد که زوج های جوان یهودی ساکن مناطق فاقد امکانات مالی؛ به ویژه ساکنان شهرهای توسعه یافته و محله های سنتی و قدیمی کلان شهرها به سکونت در شهرک های کرانه باختری روی آورده اند و دلیل این مساله به امتیازات اقتصادی موجود در این شهرک ها بر می گردد که از جمله آنها می توان به اعطای تسهیلات مسکن، برخورداری از معافیات های مالیات و ایجاد فرصت های شغلی، بال بودن سطح آموزش، اعطای فوق العاده و مجوز و غیره می باشد.

النعامی گفت: این امتیازات در طول سال به قوت خود باقی است، ولی مساله جدید در این میان بهبود زیر ساخت های امنیتی در جای جای کرانه باختری به خاطر تلاش های تشکیلات رام الله می باشد، این مساله موجب شده است که لائیک ها و سکولارها به سکونت و اقامت در شهرک های صهیونیستی واقع در مناطق مرکزی کرانه باختری ، بلکه در شهرک های دور دست روی آورند. تحول دوم که به نقش تشکیلات رام الله در بهبود بخشیدن به وضعیت شهرک نشینان صهیونیستی مربوط می شود پرده برداشتن جریان دینی یهودی ارتدوکسی (حریدی) از امتیازات شهرک نشینی در کرانه باختری می باشد.

او ادامه داد: بر خلاف جریان دینی صهیونیستی، مرجعیت دینی جریان حریدی همچنان به صورت سنتی ترجیح می دهد تا پیروان خود را در شهرهای قدس و بنی باراک واقع در شمال شرقی تل آویو اسکان دهد تا کاهش میزان اختلاط با لائیک ها را تضمین کند.

وی خاطرنشان ساخت: بهبود اوضاع امنیتی کرانه باختری به پرده برداشتن مرجعیت جریاندینی از مزایا و امتیازات مربوط به اقامت در شهرک ها منجر گردید؛ به نحوی که این شهرک ها یک محیط کاملا جداگانه برای پیروان این جریان ایجاد می کند که برای آنان این بستر را فراهم می سازد تا الگوها و مدل های زندگی دینی و اجتماعی ویژه را در پیش بگیرند.

النعامی یادآور شد: نتیجه این شد که جنبش های صهیونیستی شاس و یهدوت هتواره از مشارکت خود در دولت های اسرائیلی سوء استفاده کردند و اقدام به ساخت 4 شهر برای حریدیم ها در مناطق مختلف کرانه باختری کردند که اسامی این شهرها به شرح زیر است: کریات سیفر و عموانئیل و بسجات زییف و مودیعین.

وی تصریح کرد: نتیجه اصلی پیوستن لائیک ها و حریدیم ها به پروسه صهیونیستی افزایش 5 درصد تعداد شهرک نشینان صهیونیست در کرانه باختری در سال 2012 است؛ به طوری که میزان افزایش تعداد شهرک نشینان صهیونیست در کرانه باختری در حال حاضر به سه برابر تعداد جمعیت داخل سرزمین های اشغالی 48 می رسد. داده های دفتر مرکزی آمار اسرائیل حکایت از آن دارد که تشکیلات خودگردان در حقیقت در یهودی سازی کرانه باختری نقش دارد.

تقویت بنیه اقتصادی شهرک های صهیونیستی

وی گفت: همکاری امنیتی تشکیلات رام الله علاوه بر تبدیل شهرک های صهیونیستی به محیطی برای جذب یهودیان، نقش عمده ای در تقویت بنیه اقتصادی این شهرک ها ایفا کرد.

وی اشاره داشت: کافی است که در اینجا به تحقیق منتشره در سایت عبری زبان واللا در بیستم سپتامبر سال 2013 اشاره کنیم، در این تحقیق آمده است که شهرک های یهودی بخش اعظم گردشگری داخلی را به انحصار خود درآورده است، زیرا تشکیلات رام الله نقش عمده ای در بهبود فضای امنیتی این شهرک ها ایفا می کند.

النعامی توضیح داد: در سایه بهبود وضعیت امنیتی این شهرک ها، مجتمع صنعتی برکان واقع در نزدیکی شهرک آریل واقع در شمال غربی کرانه باختری به یکی از مهم ترین مجتمع های صنعتی سرزمین های اشغالی 48 مبدل شده است و بخش اعظم سرمایه گذاران یهودی به راه اندازی کارخانه ها در این منطقه روی آورده اند.این در حالی است که اقتصاد این مجتمع در دوران شکل گیری انتفاضه الاقصی فلج شد.

اعطای تسهیلات به شهرک نشینان صهیونیست

او اظهار داشت: پس از هلاکت دو تن از نیروهای صهیونیستی در الخلیل و قلقیلیا و زخمی شدن یک زن شهرک نشین اسرائیلی سرویس های اطلاعات تشکیلات رام الله به تازگی دست به بازداشت گسترده رهبران و اعضا و فعالان و حامیان جنبش های مقاومت اسلامی حماس و جهاد اسلامی است،به رغم اینکه عدم اثبات ارتباط میان این گروه ها و رخدادهای مذکور، ماموران امنیتی تشکیلات خودگردان بنا به دیکته های اسرائیل و از بیم اینکه مبادا یک گروه مبارز جدیدی در کرانه باختری شکل گرفته باشد دست به این اقدامات سرکوبگرانه زدند، مساله تنفر آمیزی در اقدام تشکیلات خودگردان فلسطین تمایل آن به تامین امنیت شهرک نشینان صهیونیست است، این اقدام در حالی صورت می گیرد که حجم جنایات شهرک نشینان صهیونیست علیه فلسطینیان ساکن کرانه باختری افزایش یافته است.

وی بیان کرد: تعداد مساجدی که تاکنون به دست شهرک نشینان صهیونیست به آتش کشیده شده اند به 12 مورد می رسد، شهرک نشینان صهیونیست به موازات این جنایت ضد دینی چندین هزار هکتار باغستان انگور را با بولدوزر تخریب کرده و چندین هزار اصله درخت را از بین برده و چاه های آب را با استفاده از مواد سمی آلوده ساخته اند. این اقدامات غیر انسانی بر اساس فتاوای خاخام ها صورت گرفته است.

النعامی ادامه داد: به عنوان مثال دوو لیئور با صدور فتوایی به شهرک نشینان صهیونیست اجازه مصادره و سرقت زیتون فلسطینیان را داد. لیئور مرجعیت دینی حزب "خانه یهودی" سومین حزب در ائتلاف حاکم به رهبری نتانیاهو می باشد. در اینجا یک پارادوکس پیام دار وجود دارد و آن اینکه دستگاه قضایی "اسرائیل" به 90 درصد شکایات فلسطینیان ساکن کرانه باختری علیه شهرک نشینان صهیونیست رسیدگی نکرده است. این در حالی است که تشکیلات خودگردان تمام توان خود را برای تامین امنیت شهرک نشینان به کار می گیرد. 

تشویق صهیونیست ها به تشدید افراطی گری

این تحلیلگر اظهار داشت: تاریخ منازعه فلسطینیان با اشغالگران صهیونیست نشان می دهد که نخبگان سیاسی حاکم رژیم صهیونیستی در شرایطی که ثبات و امنیت وجود دارد به پذیرش راهکارهای سیاسی مبادرت نمی ورزند.

وی ادامه داد: از سال 1967 تا زمان شکل گیری انتفاضه نخست در اواخر سال 1987، اسرائیل تمامی طرح های مربوط به حل منازعه را نادیده می انگاشت،ولی پس از اینکه انتفاضه آغاز شد و جامعه صهیونیستی بهای سنگینی را پرداخت کرد، درخواست های صهیونیست ها برای پذیرش راهکارهای مربوط به حل و فصل مسالمت آمیز منازعه افزایش یافت. 
طبقه بندی: شخصیت های خائن فلسطینی؟، 
برچسب ها: تشکیلات خودگردان،  

تاریخ : دوشنبه 4 آذر 1392 | 01:26 قبل از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
سیمای یاسر عرفات در رسانه ملی؛به بهانه برنامه دورهمی! )سیدهادی برهانی(
به روز رسانی درباره کرونا : دیرالحطب – فلسطینی ها به مقررات اضطراری در رابطه با ویروس کرونا کاملا احترام می گذارند
گزارش مخسوم :گذرگاه بازتا بین بسته شدن گذرگاه به خاطر عید پوریم و شیوع کرونا
هجوم شهرک نشینان صهیونیست به محوطه مسجدالاقصی
هدیه ویژه پوتین به نتانیاهو، تحقیر سوریه بود
این گذرگاه تعنیم نزدیک طولکرم است
هدیه ویژه پوتین به نتانیاهو، تحقیر سوریه بود
مقالات دکتر سید هادی برهانی در سال ۱۳۹۸:
«صلیب سرخ» به داد اسرای فلسطینی در برابر خطر کرونا برسد
ابتلای 4 اسیر فلسطینی به کرونا/ اوضاع زندان ها ملتهب شد
هشدار گردان‌های «القسام» به تل‌آویو درباره سلامت اسرای فلسطینی
افغانستان اولین ایستگاه اخراج آمریکا از منطقه
تل‌آویو: در حال تغییر به استراتژی تهاجمی علیه ایران هستیم
رژیم صهیونیستی در مجاورت دیوار براق ایستگاه قطار احداث می‌کند
ذوق زدگی اسرائیل از دیدار ملک سلمان با خاخام یهودی در کاخش برای اولین بار
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic