~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - ایران برای جنگ با آمریکا و اسرائیل روی نجباء حساب کرده است

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - ایران برای جنگ با آمریکا و اسرائیل روی نجباء حساب کرده است به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است
گرانی اندیشکده صهیونیستی از قدرت محور مقاومت در سطح منطقه؛

ایران برای جنگ با آمریکا و اسرائیل روی نجباء حساب کرده است

یک مرکز تحقیقاتی اسرائیلی پیش‌بینی کرد که در صورت گسترش تنش میان ایران و حزب‌الله با آمریکا و اسرائیل، نُجَباء به نبرد احتمالی ورود خواهد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) ، مرکز صهیونیستی موسوم به "آگاهی‌های اطلاعاتی و ضد ترور" (وابسته به مرکز میراث اطلاعاتی اسرائیل) با انتشار گزارشی به زبان انگلیسی در تاریخ سوم دی‌ماه سال جاری، ضمن اشاره به رابطه عمیق مقاومت اسلامی نُجَباء با جمهوری اسلامی ایران و حزب‌الله لبنان، این جنبش را یکی از مهمترین و قدرتمندترین نیروهای نظامی شیعی در عراق توصیف کرد.

در این گزارش، از شیخ «اکرم الکعبی» دبیرکل نُجَباء به‌عنوان شخصیتی ضدآمریکایی یاد شده و آمده: وی روابط نزدیک و طولانی با حزب‌الله لبنان داشته و از زمان اشغال عراق، حملات چریکی گسترده‌ای را  با هماهنگی ایران علیه نیروهای غربی و آمریکایی سازماندهی کرده است.

طبق بررسی این مرکز اسرائیلی، تخصیص منابع ویژه به نیروهای نُجَباء از جانب سپاه قدس ایران و حمایت حزب‌الله لبنان، این گروه را به یکی از مهمترین و قدرتمندترین نیروهای نظامی شیعی در عراق تبدیل کرده است.


در ادامه گزارش، این گمانه تقویت شده که ایران در ازای حمایت ویژه خود از نُجَباء، مأموریت‌هایی راهبردی به این گروه مقاومت محوّل نموده است؛ از قبیل تأمین امنیت مرز عراق ـ سوریه و تأمین امنیت مسیر تدارکاتی بغداد ـ دمشق.

 

مرکز صهیونیستی آگاهی‌های اطلاعاتی و ضد ترور، همچنین گزینه "استفاده از نُجَباء در درگیری با اسرائیل" را به موارد پیش‌گفته افزوده و ایجاد "تیپ آزادسازی جولان" در یگان‌های نظامی نُجَباء را شاهدی بر آن دانسته است.


در این گزارش می‌خوانیم: اگر تنش میان ایران و حزب‌الله با آمریکا و اسرائیل گسترش یابد، ممکن است نُجَباء و دیگر گروه‌های نظامی شیعه در عراق تحت مدیریت ایران به معرکه ورود کنند و مثلا به بلندی‌های جولان یا لبنان اعزام شوند.

 

همچنین اگر حضور نظامی آمریکا در عراق (و سوریه، اکنون که جنگ علیه داعش پایان یافته) ادامه یابد، نُجَباء -و دیگر نیروهای نظامی شیعی که توسط سپاه قدس رهبری می‌شوند- می‌توانند به‌عنوان بازوان ایران برای حملات چریکی علیه اهداف آمریکایی مورد استفاده قرار بگیرند.


اندیشکده اسرائیلی در بخش دیگری از گزارش تفصیلی خود، توان رسانه‌ای ـ تبلیغاتی مقاومت اسلامی نُجَباء را مورد توجه قرار داده و خاطرنشان کرده است: آن‌ها با تشکیلات رسانه‌ای گسترده‌ای شامل کانال تلویزیونی، وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی، برنامه تبلیغاتی ایران را دنبال می‌کنند. این تشکیلات رسانه‌ای، بزرگتر و باکیفیت‌تر از دیگر رسانه‌های متعلق به سایر گروه‌های نظامی شیعی عراقی است.

 
طبقه بندی: مسجدالاقصی،  مقاومت،  وحدت اسلامی، 

تاریخ : شنبه 16 دی 1396 | 02:00 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
شهادت یک نوجوان فلسطینی در غزه
از قطع کمک به آنروا تا اخراج سفیر فلسطین از واشنگتن
منابع صهیونیستی: اسرائیل همچنان برای ترور سردار سلیمانی تلاش می کند
منابع صهیونیستی: اسرائیل همچنان برای ترور سردار سلیمانی تلاش می کند
حماس، تشکیلات رام الله را به خروج از توافقنامه اسلو فراخواند
تداوم مخالفت ها با تخریب روستای فلسطینی "خان الاحمر"
لحظه هولناک اصابت گلوله به نوجوان فلسطینی
نیروهای اشغالگر صهیونیستی تحصن در برابر بازداشتگاه عوفر در غرب رام الله که در اعلام همبستگی با علی دار علی اسیر فلسطینی برگزار شده بود را سرکوب کردند
کمپین "آزادی برای نویسنده زن فلسطینی" به زبان‌های مختلف
تهدید تلویحی ایران از سوی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی
دولت آمریکا کمک مالی به آژانس آنروا را به طور کامل قطع کرد
به یاد اعضای شهید ما : ویتوریو آریگونی
کره جنوبی حاضر به استقبال از رئیس رژیم صهیونیستی نشد
سالروز وفات ناجی العلی گدشت
تاکید کنفرانس استانبول بر مخالفت با "معامله قرن"
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.