~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - 3 نشانه احتمال آغاز مقاومت مسلحانه بر ضد اشغالگران/ شعله‌ور شدن انتفاضه مسلحانه تمام معادلات را در منطقه برهم خواهد زد

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - 3 نشانه احتمال آغاز مقاومت مسلحانه بر ضد اشغالگران/ شعله‌ور شدن انتفاضه مسلحانه تمام معادلات را در منطقه برهم خواهد زد به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است
تحلیل یک رسانه عربی درباره عملیات نابلس و هلاکت خاخام صهیونیست

3 نشانه احتمال آغاز مقاومت مسلحانه بر ضد اشغالگران/ شعله‌ور شدن انتفاضه مسلحانه تمام معادلات را در منطقه برهم خواهد زدشعله ور شدن آتش انتفاضه مسلحانه تمام معادلات را نه تنها در اراضی اشغالی بلکه در تمام منطقه بر هم خواهد زد و وقوع این مسئله اگر نزدیک نباشد، بعید نیست، چرا که فلسطینی‌ها در برابر خود چیزی برای از دست دادن ندارند.

 

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا)، روزنامه عرب زبان رای الیوم در تحلیلی نوشت عملیات ترور یک خاخام شهرک نشین در نزدیکی نابلس در کرانه باختری آیا نشانه احتمال بازگشت مقاومت مسلحانه بر ضد اشغالگران اسرائیلی است؟

 

چه بسا از شدت انتفاضه در کرانه باختری و نوار غزه طی روزهای گذشته کمی کاسته شده باشد، ولی کشته شدن خاخام رزئیل شیفاح به ضرب گلوله در خودروی خود در مقابل شهرک حافات جلعاد واقع در نزدیکی شهر نابلس(در کرانه باختری اشغالی)، و عدم بازداشت عاملان مرگ وی یک تحول مهم به شمار آید که ممکن است مقدمه‌ای برای بازگشت مقاومت مسلحانه بر ضد اشغالگران و شهرک‌نشینان باشد.

 

دولت‌های پیاپی اسرائیلی بیشتر از همه از بازگشت مبارزه مسلحانه و پناه بردن فلسطینی‌ها به سلاح برای مقاومت بر ضد اشغالگران و تکرار انتفاضه مسلحانه‌ای می‌ترسند که سال 2000 میلادی در پاسخ به مذاکرات کمپ دیوید آغاز شد.

 

آنچه سبب می‌شود تا ما چنین فرضیه‌ای ترجیح دهیم، حالت جشن و شادمانی و استقبال بی‌سابقه‌ای در محافل جنبش‌های مقاومت مانند حماس و جهاد اسلامی از این عملیات است، حتی جنبش حماس علنا این عملیات را تبریک گفته و آن را قهرمانانه توصیف کرده است، اما «گردان‌های قسام» شاخه نظامی حماس فراتر از اینها واکنش نشان داد به طوری که سخنگوی آن گفت عملیات نابلس اولین واکنش عملی با آتش(مبارزه مسلحانه) است تا به سران دشمن و حامیانشان این نکته را یادآوری کند به اینکه : آنچه از آن می‌ترسید به سرتان می‌آید و یحیی عیاش و محمود ابوالهنود خنجری در پشت شما باقی خواهند ماند. عیاش و ابوالهنود دو نفر از فرماندهان نظامی مقاومت بودند که اسرائیل آنها را ترور و شهید کرده بود.

 

هیچ طرف و جریان فلسطینی مسئولیت این عملیات را به عهده نگرفته است که بر ابهام این وضعیت افزوده است، ولی نشانه‌ها و علائم متعدد تاکید می‌کند که بیشتر گروه‌های فلسطینی از جمله جنبش‌های فتح و جبهه مردمی ممکن است در پس این عملیات باشند و چه بسا حملات مشابه دیگری در آینده در سایه فضای متشنجی که اراضی اشغالی از زمان صدور تصمیم آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی شاهد آن است، رخ دهد.

 

سه تحول مهم در این راستا قرار دارد و آن را تقویت می‌کند:

 

اول : ایجاد تغییر محوری و اساسی در نگرش کلی فلسطینی به سمت بازگشت به مقاومت مسلحانه در سایه موضع آمریکایی که خواهان جلوگیری از شکل گیری هر دولت مستقل فلسطینی و تثبیت قدس یکپارچه به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر اسرائیل است که برخی دولت‌های عربی با این موضع آمریکا همدست و همگام هستند.

 

دوم : تاکیدهای فلسطینی درباره وجود طرح آمریکایی برای برکناری ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان و آوردن رهبران جدید به جای وی که آنچه به «معامله قرن» است، موسوم است، را بپذیرد که آخرین مسئولی که این مسئله را مورد تاکید قرار داد نبیل شعث مشاور ابومازن بود.

 

سوم : برگزاری نشست مجلس مرکزی فلسطین در رام الله در چهاردهم ژانویه جاری با حضور نمایندگان جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی و وجود رویکردی مبنی بر اعلام تصمیمات مهم و حساس و سرنوشت ساز از جمله پس گرفتن موضوع به رسمیت شناختن دولت اشغالگر و لغو هماهنگی امنیتی با اشغالگران نه فقط تعلیق آن و خروج از توافقات اسلو و تمام پیامدهای آن

 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده است که کمک‌های مالی به تشکیلات خودگردان فلسطین دررام الله را قطع خواهد که معنای این تهدید، اعلان جنگ و شعله‌ور کردن فتیله خشم مسلحانه درکرانه باختری است و چه بسا عملیات نابلس(هلاکت خاخام صهیونیست) روشن ترین پیام هشدار به واشنگتن در این چارچوب باشد.

 

شعله ور شدن آتش انتفاضه مسلحانه تمام معادلات را نه تنها در اراضی اشغالی بلکه در تمام منطقه بر هم خواهد زد و وقوع این مسئله اگر نزدیک نباشد، بعید نیست، چرا که فلسطینی‌ها در برابر خود چیزی برای از دست دادن ندارند، همانند شتران که شاید سکوت کنند و دشواری‌ها و اهانت‌ها را تحمل کنند، ولی اگر به خشم آیند، همه چیز را در مقابل خود در هم خواهند شکست، به نظر می‌رسد لحظه انقلاب (علیه رژیم صهیونیستی) نزدیک شده است، روزهای آینده این مسئله را نشان خواهد داد.
طبقه بندی: انتفاضه،  انتفاضه سوم،  روش های نظامی،  مقاومت، 

تاریخ : پنجشنبه 21 دی 1396 | 12:21 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
شهادت یک نوجوان فلسطینی در غزه
از قطع کمک به آنروا تا اخراج سفیر فلسطین از واشنگتن
منابع صهیونیستی: اسرائیل همچنان برای ترور سردار سلیمانی تلاش می کند
منابع صهیونیستی: اسرائیل همچنان برای ترور سردار سلیمانی تلاش می کند
حماس، تشکیلات رام الله را به خروج از توافقنامه اسلو فراخواند
تداوم مخالفت ها با تخریب روستای فلسطینی "خان الاحمر"
لحظه هولناک اصابت گلوله به نوجوان فلسطینی
نیروهای اشغالگر صهیونیستی تحصن در برابر بازداشتگاه عوفر در غرب رام الله که در اعلام همبستگی با علی دار علی اسیر فلسطینی برگزار شده بود را سرکوب کردند
کمپین "آزادی برای نویسنده زن فلسطینی" به زبان‌های مختلف
تهدید تلویحی ایران از سوی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی
دولت آمریکا کمک مالی به آژانس آنروا را به طور کامل قطع کرد
به یاد اعضای شهید ما : ویتوریو آریگونی
کره جنوبی حاضر به استقبال از رئیس رژیم صهیونیستی نشد
سالروز وفات ناجی العلی گدشت
تاکید کنفرانس استانبول بر مخالفت با "معامله قرن"
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.