~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - طرح تجزیه سوریه و قیمومیت سازمان ملل بر آن/ محتوای نشست های «گروه واشنگتن» چیست؟

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - طرح تجزیه سوریه و قیمومیت سازمان ملل بر آن/ محتوای نشست های «گروه واشنگتن» چیست؟ به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است
المیادین با انتشار تصاویری از اسناد جدید فاش کرد:

طرح تجزیه سوریه و قیمومیت سازمان ملل بر آن/ محتوای نشست های «گروه واشنگتن» چیست؟

المیادین به سندی دست یافته که بر اساس آن گروه موسوم به «گروه واشنگتن» با حضور آمریکا، فرانسه، انگلیس، عربستان و اردن در نظر دارند به بهانه تلاش برای حل بحران سوریه، این کشور را تحت نظارت و قیمومیت سازمان ملل قرار داده و آن را به حکومتی شبه فدرالی تقسیم کنند.

 

به گزارش خبرگزاری قدس ( قدسنا) به نقل از پایگاه خبری شبکه المیادین، این شبکه تلویزیونی اعلام کرد به سندی حساس دست یافته که توسط «گروه واشنگتن» تهیه شده است. اعضای این گروه که دو هفته پیش برای اولین بار در واشنگتن با یکدیگر ملاقات کرده اند شامل کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس، عربستان و اردن هستند. این گروه سه شنبه گذشته نیز برای دومین بار در پاریس و در حاشیه کنفرانس «پیگیری مسئولین حملات شیمیایی در سوریه» با یکدیگر دیدار کردند.

 

این سند ساعاتی پیش به دست فرستاده ویژه سازمان ملل رسید تا در مذاکرات سوریه مورد استناد قرار گیرد چنانچه این سند در اختیار برخی طرف های فعال دیگر در بحران سوریه قرار گرفته است. سند «گروه واشنگتن» با قطعنامه های بین المللی در تعارض است به ویژه قطعنامه 2254 که بر تدوین قانون اساسی به دست خود سوری ها تاکید می نماید. این در حالی است که این سند تحت عنوان «بررسی قانون اساسی سوریه در مذاکرات ژنو» متضمن نقشه راهی روشن برای قانون اساسی جدید با ذکر تمام جزئیات و ویژگی های رئیس جمهور، حکومت های منطقه ای، دستگاه قضایی، دستگاه های امنیتی و چگونگی تشکیل مجلس نمایندگان است. چنانچه در برخی از بندهای این سند روند انتخابات و کسانی که حق مشارکت در رای گیری دارند و همچنین چگونگی تشکیل کمیته های نظارت و بررسی شکایات و ... مورد بررسی قرار گرفته است.

 

سندی که المیادین به آن دست یافته در خصوص تشکیل کمیته انتقالی و برکناری بشار اسد سخنی به میان نیامده است اما متضمن مطلبی خطرناکتر است چرا که در این سند به تقسیمات سوریه تحت «حکومت غیر تمرکز» و تشکیل حکومت های منطقه ای با اختیارات فراوان و اداره تمامی مناطق تحت نظارت و قیمومیت سازمان ملل اشاراتی شده است. همچنین سند متضمن تشریفاتی شدن جایگاه ریاست جمهوری و کاهش مسئولیت های وی است.

 

در این سند تحت عنوان «بررسی قانون اساسی در مذاکرات ژنو» تعیین نخست وزیر و وزرا به نحوی است که نیاز به موافقت رئیس جمهور نداشته و همچنین رئیس جمهور حق صدور فرمان انحلال پارلمان را ندارد.

 

در بند پنجم عنوان «بررسی قانون اساسی سوریه» جزئیات مبهمی آورده شده اما دلالت بر تلاش برای تقسیم سوریه تحت عنوان «حکومت غیر متمرکز/توازن منافع منطقه ای» دارد. این سند به تشریح چگونگی «توازن منافع منطقه ای» نپرداخته اما در همان بند به طور روشن از اعطای قدرت به حکومت های منطقه ای سخن گفته و بیانگر آن است که این گروه قصد دارند سوریه را به حکومتی شبه فدرالی تقسیم نمایند.

 

بر اساس سند «گروه واشنگتن» سازمان ملل در همه جزئیات مربوط به قانون اساسی جدید سوریه فصل الخطاب است. این سازمان از تسلط کامل بر روند اقدامات سیاسی در سوریه برخوردار است و این تنها در مورد مذاکرات ژنو نبوده بلکه در تدوین قانون اساسی نیز این تسلط وجود خواهد داشت. نظارت کامل بر روند انتخابات نیز از ایجاد «چارچوب انتخابی برای انتقال قدرت» تا تشکیل و اداره کمیته های نظارتی جهت رسیدگی به شکایات خواهد بود.

 

منابع بین المللی و اعضای گروه واشنگتن هنوز به طور رسمی به انتشار این اسناد که در زیر تصاویر آن آمده، واکنشی نشان نداده اند. البته حمله اخیر ترکیه به منطقه عفرین در سوریه را می توان سرآغازی برای تنش سازی جدید در سوریه، پس از شکست داعش دانست و شاید در این باره توافقاتی نیز میان گروه واشنگتن با طرف های ترک صورت گرفته است.
طبقه بندی: مقاومت، 

تاریخ : جمعه 6 بهمن 1396 | 06:24 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
شهادت یک نوجوان فلسطینی در غزه
از قطع کمک به آنروا تا اخراج سفیر فلسطین از واشنگتن
منابع صهیونیستی: اسرائیل همچنان برای ترور سردار سلیمانی تلاش می کند
منابع صهیونیستی: اسرائیل همچنان برای ترور سردار سلیمانی تلاش می کند
حماس، تشکیلات رام الله را به خروج از توافقنامه اسلو فراخواند
تداوم مخالفت ها با تخریب روستای فلسطینی "خان الاحمر"
لحظه هولناک اصابت گلوله به نوجوان فلسطینی
نیروهای اشغالگر صهیونیستی تحصن در برابر بازداشتگاه عوفر در غرب رام الله که در اعلام همبستگی با علی دار علی اسیر فلسطینی برگزار شده بود را سرکوب کردند
کمپین "آزادی برای نویسنده زن فلسطینی" به زبان‌های مختلف
تهدید تلویحی ایران از سوی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی
دولت آمریکا کمک مالی به آژانس آنروا را به طور کامل قطع کرد
به یاد اعضای شهید ما : ویتوریو آریگونی
کره جنوبی حاضر به استقبال از رئیس رژیم صهیونیستی نشد
سالروز وفات ناجی العلی گدشت
تاکید کنفرانس استانبول بر مخالفت با "معامله قرن"
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.