~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - 29 سال پیش در چنین روزی؛گردان های قسام نخستین عملیات اسارت نظامی صهیونیست را به اجرا درآورد

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - 29 سال پیش در چنین روزی؛گردان های قسام نخستین عملیات اسارت نظامی صهیونیست را به اجرا درآورد به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است
29 سال پیش در چنین روزی؛
گردان های قسام نخستین عملیات اسارت نظامی صهیونیست را به اجرا درآورد
امروز شنبه هفدهم فوریه مصادف با 29 امین سالروز اجرای نخستین عملیات گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس در زمینه اسارت نظامیان اسرائیلی است، این عملیات نخستین گام در مسیر آزادی اسرای فلسطینی از زندان های صهیونیستی به شمار می رود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این عملیات توسط سردار شهید محمود مبحوح و محمد الشراتحه به اجرا درآمد، این سردار مبارز به دست عناصر سازمان جاسوسی برون مرزی رژیم صهیونیستی "موساد" در شهر دبی ترور شد. این عملیات شکنندگی و آسیب پذیری نظامیان ارتش رژیم اشغالگر قدس و سرویس های اطلاعاتی آن را به اثبات رساند.
عملیات مذکور هسته اولیه عملیات اسارت نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس به شمار می رود، این عملیات نور امید رهایی از زندان های اسرائیلی را در دل اسرای فلسطینی روشن کرد.
شیخ احمد یاسین بنیانگذار جنبش مقاومت اسلامی حماس از بدون تاسیس این جنبش همواره تاکید می کرد که تنها راه آزادی اسرای فلسطینی اسارت نیروهای ارتش اسرائیل و مبادله آنان با اسرای فلسطینی است.
مبارزان گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی در اولین عملیات اسارت نظامیان اسرائیلی، "آوی سابورتس" را ربودند. این مبارزان بعدها دست به ده ها مورد عملیات زدند که برجسته ترین آنها اسارت "گلعاد شالیت" و آخرین آنها اسارت "آرون شائول" است.
رزمندگان قسام در هفدهم فوریه سال 1989 آوی سابورتس را در منطقه جولس واقع در داخل سرزمین های اشغالی 1948 ربودند.
شهید محمود مبحوح قهرمان این عملیات یکی از اعضای تیم عملیاتی 101 بود که این تیم بعدها به یکی از هسته های اولیه شاخه نظامی حماس معروف به "مبارزان فلسطینی" به فرماندهی شهید صلاح شحاده فرمانده کل گردان های شهید عزالدین قسام مبدل گردید.
لازم به ذکر است که گردان های قسام در سال 2011 موفق به امضای قرارداد "مبادله اسرا" موسوم به "وفاداری به آزادگان" شد و در چارچوب آن 1050 اسیر فلسطینی را با گلعاد شالیت معاوضه کرد.

  ادامه مطلب را در  
 https://farsi.palinfo.com/12055
 @تمامی حقوق این سایت برای مرکز اطلاع رسانی فلسطین محفوظ است و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است طبقه بندی: مقاومت، 

تاریخ : شنبه 28 بهمن 1396 | 08:41 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
شهادت یک نوجوان فلسطینی در غزه
از قطع کمک به آنروا تا اخراج سفیر فلسطین از واشنگتن
منابع صهیونیستی: اسرائیل همچنان برای ترور سردار سلیمانی تلاش می کند
منابع صهیونیستی: اسرائیل همچنان برای ترور سردار سلیمانی تلاش می کند
حماس، تشکیلات رام الله را به خروج از توافقنامه اسلو فراخواند
تداوم مخالفت ها با تخریب روستای فلسطینی "خان الاحمر"
لحظه هولناک اصابت گلوله به نوجوان فلسطینی
نیروهای اشغالگر صهیونیستی تحصن در برابر بازداشتگاه عوفر در غرب رام الله که در اعلام همبستگی با علی دار علی اسیر فلسطینی برگزار شده بود را سرکوب کردند
کمپین "آزادی برای نویسنده زن فلسطینی" به زبان‌های مختلف
تهدید تلویحی ایران از سوی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی
دولت آمریکا کمک مالی به آژانس آنروا را به طور کامل قطع کرد
به یاد اعضای شهید ما : ویتوریو آریگونی
کره جنوبی حاضر به استقبال از رئیس رژیم صهیونیستی نشد
سالروز وفات ناجی العلی گدشت
تاکید کنفرانس استانبول بر مخالفت با "معامله قرن"
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.