~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - نقشه پنج ضلعی رژیم صهیونیستی علیه ایران

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - نقشه پنج ضلعی رژیم صهیونیستی علیه ایران به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است
نقشه پنج ضلعی رژیم صهیونیستی علیه ایران
واشنگتن _ مرکز اطلاع رسانی فلسطین +-
مجله "پولتیکو"ی آمریکا دیروز سه شنبه از جزئیات طرح 5 ماده ای رژیم صهیونیستی علیه ایران و برنامه هسته ای آن پرده برداشت که مهمترین محور آن سیاست ترور دانشمندان ایرانی است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این مجله آمریکایی خاطر نشان کرده است که بحث ها درباره توافق هسته ای ایران محور اصلی گفتگوهای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جریان دیدار اخیرشان در واشنگتن بود؛ به طوری که طرفین بر روی این مساله توافق کردند که پروژ] هسته ای ایران برای امنیت رژیم صهیونیستی خطرناک است.
در گزارش این مجله همچنین تاکید شده است که این طرح مبتنی بر این باور قدیمی و همیشگی مسئولان سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی است که ایران سعی در دستیابی به بمب هسته ای را دارد و اگر تفکر حاکم بر ایران و اشخاصی که هویت سیاسی ایران را تشکیل می دهند، تغییر نکنند، تهران به این هدف دست خواهد یافت.
پولتیکو اعلام کرده بود که "تامیر باردو" دست راست "مائیر داگان" رئیس سرویس های جاسوسی رژیم صهیونیستی "موساد" در سال 2003 و زمانی که ایران پروژه هسته ای خود را آغاز کرد، اعتقاد داشت که این رژیم 3 گزینه پیش روی خود دارد؛ نخست: حمله نظامی به ایران، دوم: ایجاد تغییر در نظام ایران و سوم: متقاعد کردن مقامات سیاسی کنونی به این که هزینه تداوم پروژه هسته ای بیشتر از دستاوردهای ناشی از توقف آن است. از آنجایی که دو گزینه اول و دوم غیرواقع بینانه است، راهی جز در پیش گرفتن گزینه سوم وجود ندارد و در این راستا، باید اقدامات علنی و غیرعلنی برای اعمال فشار شدید علیه مقامات ایرانی اتخاذ شود تا آنها مجبور به دست کشیدن از برنامه هسته ای خود شوند.
به گزارش مجله پولتیکو، داگان با طرح باردو موافق بود و آنرا تبدیل به یک طرح جسورانه پنج ضلعی کرد که اضلاع آن عبارت بودند از: فشار دیپلماتیک سنگین بین المللی، تحریم های اقتصادی، حمایت از اقلیت های ایرانی و جریان های اپوزیسیون به خاطر کمک شان به براندازی نظام ایران، جلوگیری از رسیدن محموله های تجهیزات و مواد خام هسته ای به دست ایران و در نهایت، عملیات های محرمانه مانند تخریب تاسیسات و عملیات های ترور شخصیت های برجسته در عرصه برنامه هسته ای.
این مجله در ادامه آورده است که اسرائیل و به ویژه عناصر مخفی آن توانتند دانشمندان ایرانی را ترور کنند و "موفقیت قابل توجهی" در این زمینه کسب کنند. پولتیکو همچنین مدعی شده است که بر اساس گفتگوهای انجام شده با مسئولان بلندپایه اسرائیلی، آمریکایی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی می توان گفت که این رژیم بزرگترین عملیات اطلاعاتی، سیاسی و دیپلماتیک را برای توقف پروژه ایران به منظور ساخت سلاح های کشتار جمعی انجام داده است و یکی از نتایج این عملیات، پذیرش محدودیت های اعمال شده بر برنامه هسته ای ایران توسط این کشور در قالب توافق هسته ای سال 2015 بود که میان ایران و اعضای شورای امنیت به علاوه آلمان به امضا رسید.
نقشه اسرائیل به گفته داگان این بود که با انجام مجموعه ای از عملیات های دقیق، اوضاع را تغییر دهد و تا جایی که بتواند پروژه ایران را به تاخیر بیاندازد تا اینکه تحریم ها باعث ایجاد بحران اقتصادی خطرناک برای ایران و وادار شدن مسئولان این کشور به حذف پروژه هسته ای شود و یا احزاب مخالف تا حدی قدرت بگیرند که حکومت این کشور را براندازند.
برای موفقیت این طرح، به همکاری های چهارجانبه میان سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، دفتر امنیت ملی این کشور، سازمان موساد و سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی "امان" رسمیت داده شد و جرج دبلیو بوش رئیس جمهور وقت آمریکا و ایهود اولمرت نخست وزیر وقت اسرائیل به توافقی میان خود دست یافتند تا در زمینه تبادل اطلاعات با هم همکاری کنند.
علاوه بر این، آژانس اطلاعات آمریکا و وزارت خزانه داری این کشور در کنار یگان "سبیر" موساد که تخصص آن جنگ های اقتصادی است، جنگ همه جانبه ای را با تدابیر اقتصادی برای تضعیف پروژه هسته ای ایران آغاز کردند. واشنگتن و تل آویو همچنین لیستی از تجهیزات مورد نیاز ایران برای پروژه خود تهیه کردند و حتی موادی را هم که ایران نمی تواند بسازد، مشخص کردند تا جلوی انتقال این محموله ها به این کشور را بگیرند. این وضعیت طی چندین سال در دوره دولت بوش تا دوران ریاست جمهوری باراک اوباما ادامه یافت.
اما ایرانی ها هم سرسخت بودند و در ژوئن سال 2009 موساد با همکاری سازمان های اطلاعاتی آمریکا و فرانسه کشف کرد که این کشور تاسیساتی زیرزمینی برای غنی سازی اورانیوم در زیر کوهی در نزدیکی شهر قم ساخته اند. پس از 3 ماه اوباما با انتشار بیانیه ای ساخت این تاسیسات زیرزمینی را محکوم و تحریم های اقتصادی علیه ایران را تشدید کرد.
اما در سطح محرمانه نیز، عملیات های خرابکاری مشترک اسرائیل و آمریکا توانست ضرباتی را به تاسیسات پروژه هسته ای ایران وارد کند؛ به طوری که سیستم های رایانه ای این کشور از کار افتاد و سانتریفیوژها به درستی کار نمی کردند. در بزرگترین و مهمترین عملیات مشترک میان آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران که به "بازی های المپیک" معروف بود، ویروس های رایانه ای موسوم به "استاکس نت" خسارت های سنگینی به تاسیسات غنی سازی اورانیوم این کشور وارد کردند.
اما آخرین بخش نقشه داگان، ترور دانشمندان ایرانی بود که به تنهایی توسط موساد صورت گرفت و این سازمان فهرستی از 15 پژوهشگر اصلی را برای ترور تهیه کرده بود.
در  تاریخ 14 ژانویه سال 2007 دکتر اردشیر حسین پور دانشمند هسته ای 44 ساله ایرانی که در تاسیسات غنی سازی اورانیوم اصفهان کار می کرد، در شرایط نامشخصی از دنیا رفت و گزارش ها نشان می داد که وی در اثر خفگی ناشی از نشت گاز جان خود را از دست داده است، اما سازمان اطلاعات ایران می دانست که وی قربانی دسیسه صهیونیست ها شده است.
در 12 ژانویه سال 2010 راس ساعت 8:10 صبح مسعود محمدی از منزلش در یکی از محله های بالاشهر تهران خارج شد و به سمت خودروی خود رفت، اما زمانی که در آنرا باز کرد یک موتورسیکلت بمب گذاری شده که در نزدیکی محل پارک خودروی وی قرار داده شده بود، منفجر شد که منجر به شهادت وی گشت. این دانشمند هسته ای مدرک دکترای فیزیک خود را در سال 1992 از دانشگاه فنی شریف دریافت کرده و به درجه استادی رسیده بود.
در تاریخ 29 نوامبر سال 2010 دو موتورسوار خودروهای دو شخصیت برجسته هسته ای را با چسباندن بمب به خودروی در حال حرکت آنها منفجر کردند که منجر به شهادت دکتر مجید شهریاری شد، اما "فریدون عباسی داوانی" و همسرش که در خودرویشان بودند، توانستند قبل از انفجار خودرو در اطراف دانشگاه شهید بهشتی، جان شان را نجات دهند.
مجله پولتیکو تصریح کرده است که ایرانی ها خیلی زود فهمیدند که یک طرفی در پشت پرده این ترورها قرار دارد و از همین رو، تدابیر امنیتی از دانشمندان هسته ای خود و به ویژه "محسن فخری زاده" رئیس گروه تسلیحاتی را که مغز متفکر برنامه هسته ای ایران به شمار می رود، افزایش دادند.
مجله پولتیکو همچنین عنوان کرده است که این عملیات ها دستاورد دیگری هم داشت که اسرائیل به دنبال تحقق آن نبود، اما عملا به نفع این رژیم تمام شد؛ به طوری که ایرانی ها که نگران نفوذ رژیم صهیونیستی در داخل کشورشان بودند، تلاش های گسترده ای برای شناسایی روزنه های نفوذ و مقابله با هر گونه احتمال جعل و دستکاری در تجهیزات و مواد هسته ای انجام دادند و همه این مسائل منجر به کندی شدید روند پیشرفت برنامه هسته ای این کشور شد.
به دنبال بروز اختلافات شدید میان نتانیاهو و داگان، رئیس موساد از سمتش برکنار شد تا "تامیر باردو" معاون وی جانشینش شود، اما وی نیز همین روش و رویکرد را در قبال برنامه هسته ای ایران دنبال کرد.
در ژوئیه سال 2011 نیز یک موتورسوار با تعقیب خودروی "داریوش رضایی نژاد" استاد فیزیک هسته ای و از پژوهشگران برجسته سازمان انرژی اتمی ایران، در نزدیکی اردوگاه "امام علی" که از امنیتی ترین پایگاه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود و در داخل آن تاسیسات غنی سازی اورانیوم قرار دارد، به سمت او تیراندازی کرد.
این مجله مدعی شده است که بر اساس اطلاعاتی که به دست موساد رسیده بود، این عملیات باعث ایجاد ترس و نگرانی شدید در میان دانشمندان ایرانی شده بود؛ به طوری که بسیاری از آنها خواستار فعالیت در پروژه های غیرنظامی شده بودند.
پولتیکو در پایان مدعی شده است که سیاست ترورهای رژیم صهیونیستی در کنار تحریم های اقتصادی و فشارهای دیپلماتیک علیه ایران و نیز حمایت از مخالفان این کشور، تهران را مجبور به امضای توافق هسته ای در سال 2015 کرد که به موجب آن، تاسیسات هسته ای این کشور تحت نظارت قرار گرفت؛ به طوری که ایران نمی تواند به بمب هسته ای دست پیدا کند.

  ادامه مطلب را در  
 https://farsi.palinfo.com/12375
 @تمامی حقوق این سایت برای مرکز اطلاع رسانی فلسطین محفوظ است و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است طبقه بندی: صهیونیست ها و نداشته ها،  رژیم صهیونیستی چه می کند؟، 

تاریخ : یکشنبه 20 اسفند 1396 | 11:33 قبل از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
شهادت یک نوجوان فلسطینی در غزه
از قطع کمک به آنروا تا اخراج سفیر فلسطین از واشنگتن
منابع صهیونیستی: اسرائیل همچنان برای ترور سردار سلیمانی تلاش می کند
منابع صهیونیستی: اسرائیل همچنان برای ترور سردار سلیمانی تلاش می کند
حماس، تشکیلات رام الله را به خروج از توافقنامه اسلو فراخواند
تداوم مخالفت ها با تخریب روستای فلسطینی "خان الاحمر"
لحظه هولناک اصابت گلوله به نوجوان فلسطینی
نیروهای اشغالگر صهیونیستی تحصن در برابر بازداشتگاه عوفر در غرب رام الله که در اعلام همبستگی با علی دار علی اسیر فلسطینی برگزار شده بود را سرکوب کردند
کمپین "آزادی برای نویسنده زن فلسطینی" به زبان‌های مختلف
تهدید تلویحی ایران از سوی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی
دولت آمریکا کمک مالی به آژانس آنروا را به طور کامل قطع کرد
به یاد اعضای شهید ما : ویتوریو آریگونی
کره جنوبی حاضر به استقبال از رئیس رژیم صهیونیستی نشد
سالروز وفات ناجی العلی گدشت
تاکید کنفرانس استانبول بر مخالفت با "معامله قرن"
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.