~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - كودك فلسطینی برنده جایزه بین المللی 'هانس كریستین' شد

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - كودك فلسطینی برنده جایزه بین المللی 'هانس كریستین' شد به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

كودك فلسطینی برنده جایزه بین المللی 'هانس كریستین' شد

كودك فلسطینی برنده جایزه بین المللی 'هانس كریستین' شد
 سه شنبه 13 فروردین 1398 - 12:28

"صالحه حمدین" دختر بچه فلسطینیی جایزه "هانس كریستین" را در بین 1200 داستان كوتاه از آن خود كرد .

العالم فلسطین

او در این داستان روایتگر رویای کودکانه خود است و می گوید:

اسم من "صالحه"است. در مدرسه"عرب الجهالین" درس می خونم .در یک چادر كوچك در (وادی ابوهندی). 14 سالمه. روزها در مدرسهی قصب (نیزار) درس می خونم. اون رو از نی ساختن، چون سربازان اسرائیلی اعلام كردند كه زمین ما، یك منطقه نظامی محاصره شده است. آنها در مزارع كشاورزی ما تمرین تیراندازی می كنند.

در چادرم 7 گوسفند با من زندگی می كنند. من بعد از اینكه از مدرسه برمیگردم شیر اونها را می دوشم . از اونها پنیر درست می کنم و به اهالی شهر می فروشم.

در اینجا، راه صعب العبوره. چون سربازان اسرائیلی اجازه همواركردن راه رو به ما نمیدن. شبها تمرین تیراندازی می كنند و من از صدای اون متنفرم.. دارم از صداش دیونه می شم.. فرار میكنم ... آره فرار می كنم.

دوچرخه ندارم. چون راه صعب العبوره. ماشین هم ندارم، هواپیما هم ندارم . اما یه چیز دارم كه برای فرار ازش استفاده می كنم. بیایید نزدیك.. بیایید شید..میخوام یه راز رو در گوشتون بگم .من یك گوسفند دارم كه پرواز می كنه ، اسمش"حنتوشه". رنگش سیاهه، و گوشهاش دراز. دوبال اسرارآمیز داره كه اونها رو زیر پشمش قایم می كنه. اونها رو بیرون می یاره؛ وقتی توی گوشش می گم: حنتوش ..ببعی..بالهات رو از زیر پشمهات بیرون بیار...

وقتی كه سربازان اسرائیلی تمرین تیراندازی می كنند، من سوار حنتوش می شم و با هم پرواز می كنیم. دیشب به بارسلونا پرواز كردیم.

یه چیزی در مورد (وادی ابو هندی)بهتون بگم . اینجا اصلا ورزشگاهى وجود نداره، چون زمین پر از مینه .

در بارسلونا "مسی" رو دیدیم. باهاش ساعتهای طولانی بازی كردیم. ببعی من "حنتوش" دروازه بان بود و من به مسی و تیمش حمله می كردم. و پنج تا گل بهشون زدیم.

"مسی" خواست من و "حنتوش رو جزو تیم "بارسلونا" بكنه .اما قبول نكردیم. خواستیم به (ابوهندی) برگردیم چون گوسفندها منتظر ما هستند وهیچ كس به غیر از من شیر اونها رو نمیدوشه. چون پدرم 6ساله زندانه و19 سال دیگه هم از حبسش باقی مونده.

بهتون یك رازی رو می گم: "مسی به من گفت بعد دو سال به (وادی ابو هندی) می آد.

یك بازی جهانی در (وادی ابو هندی) برگزار میكنیم، با هم زمین رو از مین پاكسازی می كنیم، و بزرگترین ورزشگاه جهان رو می سازیم، و اسمش رو "ورزشگاه حنتوش" میگذاریم. وگوسفند شعار بازی جهانی ما میشه .

پس همگی خیلی خوش اومدید به (وادی ابو هندی)، ما همه در انتظار شما هستیم .

شایان ذکر است که عرب الجهالین، چادرنشینان (بدوی های) فلسطینی هستند كه در جنوب شرقی شهر قدس ساكنند . عرب الجهالین بین قدس و اریحا تحت كوچ اجباری قرار دارند.
طبقه بندی: میثاقهمبستگیמוּצָקsolidarnośćSOLIDARITY ،  محاصره،  مقاله،ویدئو،کلیپ،شعر...،  کودکان و نوجوانان فلسطینی،  داستان و نوشته، 

تاریخ : پنجشنبه 15 فروردین 1398 | 09:32 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic