~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - مطالب اسفند 1398

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - مطالب اسفند 1398 به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

«صلیب سرخ» به داد اسرای فلسطینی در برابر خطر کرونا برسد

«صلیب سرخ» به داد اسرای فلسطینی در برابر خطر کرونا برسد
 پنج‌شنبه 29 اسفند 1398 - 15:32

طرف‌های مختلف فلسطینی به دنبال ابتلای چند اسیر فلسطینی به کرونا خواهان مداخله فوری صلیب سرخ بین المللی و نهادهای بشردوستانه برای نجات جان دیگر اسرای فلسطینی شدند.

العالم - فلسطین اشغالی

«عیسی قراقع» وزیر سابق امور اسرا و آزادگان فلسطینی اوضاع در زندان‌های رژیم صهیونیستی را در سایه شیوع روز افزون ویروس کرونا در سرزمین‌های اشغالی خطرناک توصیف کرد.

او در گفت‌وگو با شبکه المیادین با بیان اینکه مقامات صهیونیستی هیچ اقدام پیشگیرانه موثری را برای مقابله با شیوع کرونا در زندان‌های خود اتخاذ نکردند، گفت:« ما از صلیب سرخ بین المللی و نهادهای بشردوستانه می‌خواهیم برای حفاظت از اسرا و نجات جان آنها وارد عمل شوند».

قراقع تصریح کرد: «ما نسبت به اوضاع اسرا بسیار نگرانیم زیرا نیروهای اشغالگر به آنها هیچ اهمیتی نمی‌دهند و با کمبود تدابیر پشیگیرانه و امکانات لازم برای مقابله با کرونا مواجه هستند».

کمیته‌های مقاومت در فلسطین هم اعلام کرد، دشمن صهیونیستی مسئول کامل جان اسرای فلسطینی در زندان‌های فاشیستی این رژیم است.

در بیانیه کمیته‌های مقاومت آمده است:« ما خواهان کمپین همبستگی با اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر هستیم و از جامعه بین المللی می‌خواهیم به نقش خود در قبال آنها عمل کند».

دفتر رسانه‌ای امور اسرای فلسطینی اعلام کرد، اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی به اطلاع اسرا رسانده که چهار اسیر در زندان «مجدو» به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

«قدری ابوبکر» رئیس کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی چند روز پیش اعلام کرد، رژیم صهیونیستی برای معالجه اسیری بیمار در زندان «عسقلان» یک پزشک مبتلا به کرونا را فرستاده و اکنون اسرای این زندان در معرض ابتلا به بیماری مذکور هستند.

«محمد اشتیه» نخست‌وزیر فلسطین هم از رژیم صهیونیستی خواست تا اسرای فلسطینی در بند زندان‌های این رژیم را آزاد کند.

زندان‌های رژیم صهیونیستی اقدامات پیشگیرانه‌ای در زندان برای مهار کرونا به کار نگرفته و هیچ گونه مواد ضد عفونی کننده در آنجا وجود ندارد و کابینه این رژیم هم با آزادی هیچ کدام از اسرا به منظور تخفیف خطر ابتلای به این بیماری موافقت نکرده است. بوفه‌های فروش مواد غذایی در زندان‌ها تعطیل و ملاقات خانواده‌ها با اسرا متوقف شده است.

فارس
طبقه بندی: اسرا و شهدای فلسطینی، 

تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند 1398 | 06:12 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
ابتلای 4 اسیر فلسطینی به کرونا/ اوضاع زندان ها ملتهب شد
اسرای فلسطینی
رام الله ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین

رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه اعلام کرد که

 4 اسیر فلسطینی در زندان‌های این رژیم به

 ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، پ

س از انتشار این خبر، اوضاع در داخل زندان‌های

 رژیم صهیونیستی ملتهب شد و نهادهای

 حقوقی داخلی و بین‌المللی مسئولیت جان 

اسرا را متوجه رژیم صهیونیستی دانسته

 و به شدت نسبت به ابتلای شمار بیشتری 

از اسرا در داخل زندان‌ها به این ویروس 

خطرناک هشدار داد.

در همین راستا، باشگاه اسیر فلسطین 

اعلام کرد که اسرای فلسطینی در معرض

 خطر ابتلا به ویروس کرونا از طریق بازپرسان 

و مسئولان سازمان زندان‌های صهیونیستی قرار دارند.

این مرکز حقوقی فلسطینی تمامی سازمان‌ها

 و نهادهای بین‌المللی را به تحرک و مداخله

 فوری برای نجات جان اسرا و ورود ماسک 

و مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی ضروری

 به زندان‌ها جهت مقابله با ویروس کرونا فراخواند.

دیده‌بان حقوق بشر اروپایی مدیترانه‌ای هم 

اخبار منتشر شده در مورد ابتلای 4 اسیر

 فلسطینی به کرونا را بسیار نگران‌کننده

 خواند و مسئولیت جان و سلامت اسرای 

فلسطینی را متوجه رژیم صهیونیستی دانست

 و خواستار اتخاذ فوری تدابیر پیشگیرانه در 

زندان‌های صهیونیستی شد.

انجمن واعد هم که در زمینه امور اسرا فعالیت

 دارد، اعلام کرد که یکی از اسرای مبتلا به

 کرونا 10 روز در یکی از بخش‌های زندان بوده

 و با شمار زیادی از اسرا تماس داشته است 

و ممکن است اسرای زیادی به این ویروس آلوده

 شده باشند.

گروه‌های فلسطینی هم ضمن هشدار شدید 

به رژیم صهیونیستی در رابطه با وخامت حال

 اسرای فلسطینی، خواستار تحرک فوری

 برای نجات اسرا شده‌اند.

در همین راستا، ابوعبیده سخنگوی گردان‌های

 قسام شاخه نظامی حماس مسئولیت 

جان اسرا را متوجه رژیم صهیونیستی دانست

 و گفت اتاق عملیات مشترک مقاومت فلسطین

 به طور مداوم در حال تشکیل جلسه برای 

پیگیری وضعیت اسرا است
طبقه بندی: پیام،  اسرا و شهدای فلسطینی، 

تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند 1398 | 06:09 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات

هشدار گردان‌های «القسام» به تل‌آویو درباره سلامت اسرای فلسطینی

هشدار گردان‌های «القسام» به تل‌آویو درباره سلامت اسرای فلسطینی
 پنج‌شنبه 29 اسفند 1398 - 16:29

سخنگوی شاخه نظامی حماس، زندگی و سلامت اسرای فلسطینی را خط قرمز خواند و در این باره به رژیم صهیونیستی هشدار داد.

العالم فلسطین اشغالی

اداره امور زندان‌های رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) از ابتلای چهار اسیر فلسطینی به کرونا در زندان‌های این رژیم خبر داد که با واکنش گسترده فلسطینی‌ها روبرو بود.

در جدیدترین واکنش‌ها، گردان‌های «عز الدین القسام» شاخه نظامی حماس، رژیم صهیونیستی را مسؤول سلامت و زندگی اسرا خواند و در این باره هشدار داد.

بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»، «ابوعبیده» سخنگوی القسام گفت: زندگی و سلامت اسرا خط قرمز است و دشمن صهیونیستی باید اسرای ملت ما را آزاد کند زیرا از حمایت آنها و فراهم کردن زندگی کریمانه برای اسرا به نحوی که از بیماری و امراض واگیردار در امان باشند، عاجز است. در این باره بویژه به اسرای با سن بالا، بیماران، کودکان، زنان و اسرای موقت اشاره می‌کنیم.

وی تأکید کرد، سران مقاومت در اتاق عملیات مشترک مرتب در حال مشورت برای اقدامات مناسب در قبال این تحول خطرناک است.

فارس


برچسب ها: کرونا،  

تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند 1398 | 06:08 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات

افغانستان اولین ایستگاه اخراج آمریکا از منطقه

سید هادی برهانی، استادیار دانشگاه تهران،    3981213095۱۷ نظر، ۵ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
افغانستان اولین ایستگاه اخراج آمریکا از منطقه

موافقت نامه صلح میان آمریکا و طالبان در حضور خبرنگاران رسانه های مختلف جهان در دوحه پایتخت قطر امضا شد. تصاویر و فیلمهای خوش آب و رنگی از صحنه ملاقات دو هیات و مراسم مجلل امضای توافق آن شبکه های ماهواره ای و تلویزیونهای بینندگان را پر نمود. در ذیل این تصاویر اخبار فوری در مورد این توافق به سراسر جهان مخابره شد که این توافق را پیروزی صلح و ثبات در افغانستان و برقراری دوستی و آشتی میان دشمنان و حتی پیروزی آمریکا در براه آوردن طالبان قلمداد می نمود.

هیات آمریکایی - و دولت آمریکا - نیز با ژستی پیروزمندانه وارد این توافق شد و همزمان مقامات آمریکای از ترامپ گرفته تا دیگران ضمن اعلام پیروزی «قدرتمندانه» به طالبان اخطار کردند در صورت تخطی از این توافق با نیروی نظامی بزرگتری به افغانستان باز خواهند گشت.

این تصویر ساخته و پرداخته دولت آمریکا و برخی رسانه های آمریکایی از واقعیت مسئله بسیار دور است. واقعیت این است که آمریکا پس از نوزده سال نبرد در افغانستان و استفاده از پیشرفته ترین تسلیحات، از جمله بزرگترین بمب روی زمین، در برابر نیروهای طالبان تسلیم شد. آمریکا به افغانستان آمد تا طالبان را به عنوان سازمانی تروریستی که در ارتکاب بدترین جنایت تروریستی علیه آمریکا – واقعه یازدهم سپتامبر – مشارکت داشته از صحنه این کشور حذف نماید. اما نوزده سال نبرد پیاپی و دو تریلیون دلار هزینه نتوانست آمریکا را به این هدف خود نزدیک نماید. نهایتا آمریکا در افغانستان به همان سرنوشتی دچار شد که پیشتر انگلیسی ها و روسها شده بودند. توافق دوحه در واقع تسلیم آمریکا در برابر واقعیتهای صحنه نبرد، ناامیدی از تحقق اهداف اعلام شده و واگذارکردن دوباره افغانستان به طالبان است تنها به این شرط که اجازه دهند نیروهای آمریکایی و هم پیمانان آنها به سلامت افغانستان را ترک نمایند.

 به نظر می رسد یک نکته مهم دیگر در باره توافق دوحه مورد غفلت تعمدآمیز برخی تحلیلگران و خبرنگاران غربی قرار گرفته باشد. خروج آمریکا از افغانستان در واقع اولین مرحله از اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه پس از ترور سردار سلیمانی است.

پس از این ترور نابخردانه – که احتمالا توسط لابی اسرائیل به تصمیم گیرندگان آمریکایی تحمیل شد – ایران اعلام نمود در انتقام از این جنایت اخراج آمریکا از منطقه را در دستورکار قرار خواهد داد. پس از این اعلام حوادث متعدد و بدی برای نیروهای آمریکایی در افغانستان رقم خورد. تعدادی از نیروهای آمریکایی در اثر این حوادث کشته شدند و هواپیمای فوق پیشرفته و بلندپرواز آنها به زیر کشیده شد.

آمریکا به درستی تشخیص داد روشن شدن موتور انتقام ایران می تواند تلفات سنگین نیروهای آمریکایی در افغانستان را در پی داشته باشد. آمریکا دریافت نزدیکی ایران و طالبان می تواند امنیت نیروهای آمریکایی در افغانستان را با خطر بی سابقه ای روبرو سازد. این خطر دولت ترامپ را به صرافت عقب نشینی سریع تر از افغانستان انداخت و دولت آمریکا را مجبور نمود با شرایط طالبان کنار آمده و با واگذار کردن افغانستان به آنان در قالب توافق صلح آنها را از دایره دشمنان خود - و همکاران بالقوه قدرت انتقام ایران - بیرون نماید.

اگر خطر انتقام ایران و استراتژی جدید ایران برای اخراج آمریکا از منطقه نبود دولت ترامپ می توانست با دست بازتر و امنیت خاطر بیشتری با طالبان مذاکره نموده و امتیازاتی کسب نماید. اما اشتباه محاسبه دولت ترامپ در ترور شهید سلیمانی این امکان را از آمریکا گرفت و آن را وادار به تسلیم در برابر خواسته های طالبان نمود.

با این اوصاف افغانستان را می توان اولین ایستگاه اخراج آمریکا در منطقه تلقی نمود. اخراج آمریکا از عراق نیز با رای مجلس این کشور عملا شروع شده است. این دو اخراج سرنوشت ساز به نیروهای ضدآمریکایی منطقه اعتماد بنفس جدیدی خواهد داد تا حضور آمریکا در منطقه را هدف قرار داده و روند اخراج آن از خاورمیانه را تسریع نمایند. و این بهای سنگینی است که دولت ترامپ باید بابت واگذاری سیاست (و تصمیمات) خاورمیانه ای خود به لابی اسرائیل بپردازد.


برچسب ها: برهانی، سیدهادی برهانی،  

تاریخ : شنبه 17 اسفند 1398 | 02:20 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
تل‌آویو: در حال تغییر به استراتژی تهاجمی علیه ایران هستیم

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه ایران در حال ارزیابی مجدد در مسیر خود در سوریه است، گفت تل‌آویو نیز رویکرد خود را به استراتژی تهاجمی علیه تهران تغییر می‌دهد.

تل‌آویو: در حال تغییر به استراتژی تهاجمی علیه ایران هستیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (سه‌شنبه) با تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد تهران در حال ارزیابی مجدد مسیر خود در سوریه است.

به نوشته وبگاه «آی24 نیوز»، بنت طی سخنرانی در کنفرانسی در تل‌آویو، با ادعای اینکه ایران به فکر کاهش حضور خود در سوریه افتاده، گفت: «به شما می‌گویم، اولین نشانه‌های سست‌شدن ایران و ارزیابی مجدد مسیرش در سوریه را شناسایی کردیم».

وی در اظهاراتی متناقض با ادعای کاهش حضور ایران در سوریه، مدعی شد: «آنها برای استقرار در آنجا (سوریه) و از پای درآوردن ما، نیرو اعزام می‌کنند. ولی ما این تهدید را به فرصت تبدیل می‌کنیم. ما از برتری اطلاعاتی و توانمندی‌های عملیاتی برخوردار هستیم».

بر این اساس، مسئول ماشین جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهایش افزود: «ما واضح و روشن به ایران می‌گوییم، از سوریه خارج شوید. هیچ چیزی در آنجا برای شما نیست».

بنت ضمن اشاره به تغییر استراتژی رژیم صهیونیستی در قبال ایران، اظهار داشت: «ما در حال تغییر حالت از استراتژی تدافعی به استراتژی تهاجمی هستیم، تا سر این اختاپوس را تضعیف کرده، فرسوده نموده و از پای دربیاوریم تا بازوهای آن نیز از کار بیافتند».

به نوشته آی24 نیوز، وی همچنین با حمایت از وقوع ناآرامی و آشوب اجتماعی در ایران، اغتشاشگران را مردم ایران نامیده و خواستار ملتهب کردن وضعیت میدانی داخل این کشور شد.

بنت پیشتر هم با ادعای تقسیم وظیفه با واشنگتن برای جنگ با تهران، گفته بود آمریکا در عراق با ایران می‌جنگد و اسرائیل در سوریه (+). تداوم اینگونه اظهارات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حالی است که روزنامه «هاآرتص» چندی پیش در گزارشی نوشته بود این بیانیه‌ها بدون هماهنگی با نظامیان صادر شده و خشم فرماندهان اسرائیلی را برانگیخته است. (جزئیات بیشتر)
طبقه بندی: صهیونیست ها و نداشته ها، 

تاریخ : شنبه 3 اسفند 1398 | 01:27 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
رژیم صهیونیستی در مجاورت دیوار براق ایستگاه قطار احداث می‌کند
قدس
قدس اشغالی ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین

سخنگوی وزارت حمل و نقل رژیم صهیونیستی از موافقت
 کمیته زیرساخت‌های این رژیم با احداث ایستگاه قطار
 در نزدیکی دیوار براق (ندبه) در بخش قدیمی قدس خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزیر حمل و نقل 
رژیم صهیونیستی تصمیم احداث این ایستگاه را مهم و تاریخی
 خوانده است.
زیاد الحموری مدیر مرکز حقوق اجتماعی و اقتصادی قدس 
تاکید کرد که هدف از این طرح رژیم صهیونیستی، ارائه خدمات
 به شهرک‌نشینان صهیونیست است و فلسطینیان حق استفاده از آن را نخواهند داشت.
رژیم صهیونیستی از طریق چنین طرح‌هایی به دنبال کامل کردن
 پروژه یهودی‌سازی شهر قدس و در نهایت حاکمیت کامل بر این شهر است.
تاریخ نشر  :
چهارشنبه 19/فوریه/2020 ساعت 11:25:24
نظرتان را بیان کنیدتاریخ : شنبه 3 اسفند 1398 | 10:02 قبل از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
ذوق زدگی اسرائیل از دیدار ملک سلمان با خاخام یهودی در کاخش برای اولین بار

صفحه اسرائیل به عربی وابسته به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نوشت: پادشاه سعودی میزبان هیئتی متعدد الادیان از جمله یک خاخام یهودی بود.

به گزارش ایسنا،‌ به نوشته روزنامه القدس العربی، این صفحه ضمن ابراز خرسندی از این گام عربستان که برای اولین بار رخ می‌دهد، توییت کرد: برای اولین بار ملک سلمان، پادشاه عربستان پذیرای هیئتی متعدد الادیان در کاخ خود در روز جمعه بود که شامل دیوید روزین خاخام یهودی می‌شد که در سطح تلاش‌های مطلوب برای ایجاد پل‌های سازش بین ادیان مختلف انجام گرفت.

خبرگزاری رسمی عربستان نیز گزارش داد، ملک سلمان پذیرای هیئتی در مرکز جهانی گفت‌وگوی ادیان ملک عبدالله بن عبدالعزیز بود که در آن تلاش‌ها و فعالیت‌های متمرکز در این باره بررسی شد.

این خبرگزاری افزود: پادشاه عربستان از اعضای این مرکز استقبال کرد. اعضای آن نشست اول خود را در ریاض تشکیل دادند و پادشاه عربستان در این دیدار بر اهمیت مرکز و نقش آن در تقویت اصول مذاکره و همزیستی بین اتباع ادیان و فرهنگ‌ها،‌ تقویت ارزش‌های میانه‌روی و اعتدال و سازش و مقابله با انواع افراط‌گرایی و تروریسم تاکید کرد.

این خبرگزاری ادامه داد: فیصل بن عبدالرحمان بن معمر، مدیرکل مرکز ملک عبدالله و اعضای شورای اداره مرکز از جمله رهبران ادیان مختلف دینی از کشورهای متعدد و نیز شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله وزیر خارجه و مساعد بن محمد العیبان وزیر مشاور و عضو شورای انمیت ملی کشور حضور داشتند.تاریخ : شنبه 3 اسفند 1398 | 09:58 قبل از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
هادی برهانی: اتفاقات فعلی در اسرائیل به معنای فروپاشی این رژیم نیست

یک استاد دانشگاه گفت: معتقدم تا جبهه اسلامی به جبهه‌ای نیرومند و متحد تبدیل نشود احتمال فروپاشی اسرائیل واقع بینانه نیست.

به گزارش ایسنا، سید هادی برهانی استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران در نشست تخصصی "بن بست سیاسی و حرکت پرشتاب اسراییل به سوی جنگ داخلی" که صبح روز چهارشنبه در محل جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: شرایط فعلی به سمتی می‌رود که احتمال تضعیف حزب نتانیاهو بیشتر می‌شود و تظاهراتی که دیروز در این رژیم شاهد بودیم در آن اغلب مقامات بلند پایه حزب لیکود و وزرای خود نتانیاهو در این راهپیمایی حضور نداشتند. نظرسنجی‌ها هم نشان می‌دهد اکثر مردم بیش از 50 درصد، خواهان کناره‌گیری نتانیاهو هستند. به هم زدن این شرایط برای نتانیاهو حتما برایش مهم است و یکی از اقداماتی که می‌تواند انجام دهد همین است که ماجرایی را در بیرون ایجاد کند و احتمال می‌دهم این گزینه‌ها مدنظر او باشد.

برهانی ادامه داد: ممکن است انتخابات به تاخیر بیفتد و فرصت شش ماهه‌ای را در اختیار نتانیاهو قرار دهد اما خیلی از نمایندگان کنست با برگزاری انتخابات سوم مخالف هستند و برای اینکه این فرصت را از نتانیاهو بگیرند در صدد تصویب قانونی هستند که زمان لازم تا انتخابات بعدی را از شش ماه به سه ماه کاهش دهند.

وی گفت: اسرائیل با جمع شدن یهودی‌هایی از قومیت‌ها و اقوام مختلف تشکیل شده، آنچه این رژیم را جمع کرده نهادهای سیاسی، نظامی و قضایی است اما شاهد بودیم که نتانیاهو پلیس، قوه قضائیه و بازپرس‌ها را مورد حمله قرار داد و این قابل توجه است. این یک زنگ خطری است برای امکان بروز جنگ داخلی در اسرائیل.

این استاد دانشگاه درباره احتمال فروپاشی حزب لیکود خاطرنشان کرد: فکر نمی‌کنم این حزب به زودی فروبپاشد چون جامعه اسرائیلی تمایل به سمت راست گرایان دارد و در دوره حاکمیت راست‌ها دستاوردهایی برای یهودی‌ها به وجود آمد و تا حدودی توانستند القا کنند که بدون یک صلح جامع با فلسطینی‌ها می‌توانند به امنیت برسند. این در حالی است که احزاب چپ در رژیم صهیونیستی در حال‌ فروپاشی هستند و فکر نمی‌کنم لیکود افول کند.

این استاد دانشگاه در عین حال با اشاره به تحولات در رژیم صهیونیستی اظهار کرد: اتفاقات فعلی در رژیم اسرائیل به معنای فروپاشی این رژیم نیست. اگر به تاریخ و رفتار کشورهای اسلامی نگاه کنیم می‌بینیم کشورهای اسلامی همواره خیلی زود به نقاط ضعف اسرائیل دل بستند در حالی که این طور نبوده است.

انتهای پیامتاریخ : شنبه 3 اسفند 1398 | 09:46 قبل از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic