~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - مطالب مهر 1398

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است

~~فلسطین , ستاره ای که پیروز خواهد شد~~ - مطالب مهر 1398 به نام خدا ،حق باطل را نابود می کند ، قدس متعلق به مسلمانان است
به عبارت دیگر 
در 12 شهریور 1398 فلسطینی ها با گله های خود در چراگاهی که نزدیک به روستای آنها بود در العوجا بودند. 5 شهرک نشین صهیونیست سر رسیدند و به دنبال آنها افراد دیگری هم آمدند آنها چوپانها را ترساندند و به آنها حمله کردند. چوپانهای وحشت کرده با فعالان اسرائیلی تماس گرفتند که آنها هم با پلیس و ارتش تماس گرفتند. هنگامیکه ارتش رسید ، مزاحمان شهرک نشین را بازداشت نکرد بلکه چوپانهای فلسطینی را بازداشت کرد. طبیعتا فرض در ابتدا بر این بود که فلسطینی ها مشغول دردیدن گوسفند بودندو بعد این موضوع جایگزین شد که آنها سنگ پرتاب کرده اند. فلسطینیانی که مورد حمله واقع شده بودند 13 روز را در بازداشت سپری کردند که این بعد از این بود که پلیس را به کمک طلبیده بودند. شرایط بازداشت آنها بسیار سخت بود و با وثیقه بالایی آزاد شدند.
تا وقتی که ما خودمان بازداشت نشده بودیم به فرهنگ دروغ که اینقدر در جامعه ما ریشه دوانده است نیاندیشیده بودم.  روزها است که من نمی توانم بین این دو اتفاق مقایسه کنم. 15 سال پیش من شاهد بودم که در یک ایست بازرسی در کرانه باختری دهها سرباز اسرائیلی بدون پلک زدن شهادت داده بودند که یک فلسطینی – که شاید شوخی کرده بود یا چیزی گفته بود که آنها خوششان نیامده بود یا کارت شناسایی اش را با تاخیر نشان داده بود یا به اندازه کافی همکاری نمی کرد متهم شد که از ایست بازرسی عبور کرده است یا سعی کرده است که به سربازان حمله کند یا آنها را زخمی کرده است یا سنگ پرتاب کرده است یا دروغ گفته است و هرچه که به ذهن می آید... من این را با چشمهای خودم دیدم! و من همیشه اندیشیده ام که این دروغها چقدر راحت  بر زبان آنها جاری می شود . دروغهایی که فلسطینی ها برای ان هزینه گزافی می پردازند.
این قدرت نامحدود که می توانند هرکاری می خواهند انجام دهند – در حق مردم ، بچه ها یا سالمندان—روح یک 18 ساله را فاسد می کند و او را وا می دارد تا دروغ بگوید . چه کسی تردید خواهد کرد که یک فلسطینی که یک دروغگو از زمان تولد فرض می شود بر یک سرباز اسرائیلی دست بلند نکرده است؟ حتی اگر آن فرد بومی بیچاره به زندگی مادر و خواهرش قسم بخورد و شاهدان هم شهادت بدهند که او اینکار را نکرده است چه کسی باور خواهد کرد ، زیرا که فلسطینی ها دروغگو به دنیا می آیند...
و این موضوع باید ما را بلرزاند و ما را شبها بیدار کند زیراکه این سربازان بچه های ما هستند و ما آنها را اینطور تربیت کرده ایم . این فرهنگ دروغ در کشور نفوذ کرده است و ریشه دوانده است و گسترش می یابد و همه جا یافت می شود حتی در بالاترین رتبه ها ، بنابراین ما چگونه می توانیم ابرو بالا ببریم هنگامیکه نیمی از شهردارهای ما و نخست وزیران ما همین بیماری را دارند
زیرا واضح است این از کجا می اید از اینجا که یک قدرت مهار نشده بر کسانی حکومت می کند که هیچ حقی ندارند و نمی توانند از خود دفاع کنند     https://machsomwatch.org/en/reports/checkpoints/04102019/morning/66696   ادامه غور اردن جاییکه فرهنگ دروغ آغاز می شود ، برای دیدن عکسها به لینک برویدطبقه بندی: ترجمه ها، 
برچسب ها: مخسوم،  

تاریخ : یکشنبه 28 مهر 1398 | 09:04 قبل از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات

غور اردن : جاییکه فرهنگ دروغ شروع می شود

مشاهده کنندگان : دافنه بناییو نوریت پاپر. عکسها از نوریت پاپر مترجم : تال ه . به فارسی لیدا

زنان گیر منزوی ، افریته ها ، شما یهودی نیستید! . راننده ماشین سیمان مخلوط کن از ماشینش پیاده می شود به پنجره من می چسبد ، و فریاد می زند، او به من تف می کند چشمهایش گرد شده است – به این خاطر که دو زن چپ گرا در مسیرش به تپه ایستاده بودند ، جاییکه او داشت یک جاده غیرقانونی را به سمت یک شهرک جدید – استعماری—دیده بانی  صاف می کرد. این یک استدلال بود که چه کسی   دارد راه را برای چه کسی می سازد و بیشتر و بیشتر مورد تهدید قرار می گرفت. ما عجله کردیم و درهای ماشین را قفل کردیم و پنجره ها را بستیم و راه او را بستیم . او دیوانه وار مشتش را میچرخاند و ما از جان خودمان می ترسیدیم.

نیم ساعت بعد ما در ماشینمان نشسته بودیم ، دو زنی که از 70 سال گذشته بودند در یک جاده باریک در غور اردن فلسطینی که توسط 5-8 شهرک نشین –استعمارگر یهودی و 4 سرباز مسلح محاصره شده بودیم که رییس سربازها کاپیتان روبین نام داشت. جلوی ما مسیر با ماشین مخلوط کن سیمان بسته شده بود . تمام اینها به این دلیل بود که ما به عنوان فعال آمده بودیم تا مکتوب کنیم که شهرک نشینان چگونه یک جاده غیرقانونی را سنگفرش می کردند که به یک پایگاه می رسید – که حتی بر طبق قوانین نظامی اشغالگری در مناطق فلسطینی غیرقانوین بود و هیچکس آنرا سد نمی کرد.

یکی از شهرک نشینان یک شیشه بزرگ آب آورد و محتوی آن را بر روی سر ما ریخت درحالیکه در ماشین بودیم . سربازها و فرمانده آنان هیچ واکنشی نشان ندادند.

افسر به ما اخطار کرد که اینجا منطقه بسته نظامی است و از ما خواست آنجا را ترک کنیم . این استدلالی بود که میتوان در مورد قانونی بودن آن نیجه گرفت که سلیقه ای بود زیرا شهرک نشینان و راننده ماشین سیمان می توانستند آنجا باشند و اینکه افسر و سربازانش داشتند به طور واضح در اقدام سنگفرش کردن جاده به سمت مستعمره-شهرک به شهرک نشینان کمک می کردند که غیرقانونی بود که دادگاهها یک دستور متوقف کردن ساخت و ساز را برای آن داده بودند.

این استدلال باعث شد تا افسر دیوانه شود و او فورا یک حیله اندیشید : او فریاد زد ، شما می خواستید با ماشین من را زیر بگیرید!  این در حالی بود که من داشتم با دقت ماشین را در کنار جاده باریک متوقف می کردم. من به جزییات نمی پردازم زیرا همه شما می دانید که این اتهام چقدر تخیلی بود. بلافاصله نیروهای بیشتری با افسر بلند مرتبه تری آمدند و اسلحه های آنها آماده بودند. ما اکنون توسط 5-8 شهرک نشیم –استعمارگر یک راننده ماشین سیمان خشن و حدود 10  سرباز محاصره شده بودیم.که با 4 جیپ ارتش آمده بودند.ما را به ایستگاه پلیس مستعمره آریل بردند و حدود 5 ساعت بازداشت کردند ، افسر یک شکایت بر ضد ما تنظیم کرد ( که در طول مدت یک ساعتی که به سمت ایستگااه پلیس می رفت توسعه پیدا کرد و تبدیل شد به "کضروب کردن زانوی یک افسر ارتش اسرائیل که انجام وظیفه می کرده است" و توسط سربازی که همراه او آمده بود حمایت می شد – کلمه به کلمه آنرا هر دو نفرشان به خوبی حفظ کرده بودند.

ما تعجب کرده بودیم که سرباز چقدر راحت یک داستان تخیلی را اختراع کرده بود و اینکه چقدر درباره آن راحت بودند. این در اصل اتوماتیک است : هر مشکلی هر وضعیت ناراحت کننده ای به اسانی با دروغ گفتن حل و فصل می شود. یک فرهنگ فریب.

ما توسط یک پلیس واقعی بازجویی شدیم که با داستان افسر تحت تاثیر قرار نگرفته بود و ما فورا یک شکایت پر کردیم که درباره دروغگویی ، شکایت صوری و عدم حفاظت از ما در مقابل خشونت بود ، و همچنین تهدید و خشونت شهرک نشینان –استعمارگران  و خشونت راننده ماشین سیمان. ما با یک وثیقه آزاد شدیم و به ما گفته شد که از آن ناحیه دور بمانیم . شاید دوباره به زندگی عادی برگردیم اگرچه تجربه خیلی بدی داشتیم.

ادامه دارد...

https://machsomwatch.org/en/reports/checkpoints/04102019/morning/66696
طبقه بندی: ترجمه ها، 
برچسب ها: مخسوم،  

تاریخ : شنبه 27 مهر 1398 | 12:51 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات

الخلیل ، سانسا( ایست بازرسی مایتر) ، تپه های جنوب الخلیل

مشاهده کنندگان : دافنه ، لئا و محمد

14 مهر 1398

9:24  در چهار راهی که پشت گذرگاه مایتر است یک ماشین پلیس قرار دارد. محمد می گوید روش این است که کارگران غیرقانونی که بازداشت شوند برای بازجویی به پیش [دفتر] پلیس که در تقاطع شوکت قرار دارد برده می شوند. اگر آنها تحت تحقیق باشند یعنی یکروز نگه داشته شده باشند پیش قاضی برده می شوند وگرنه آزاد  می شوند

9:55  ما از طریق کریات اربا /گیوات گال که منطقه صنعتی است وارد می شویم . همه ورودی ها به الخلیل فلسطینی بسته هستند که شامل علامت های قرمز ورود به منطقه فلسطینی ها و چند سرباز می شوند. انگار که هیچ اتفاقی نیافتاد است

 مسیر نمازگزاران  برای این روز تعطیل در حال آماده شدن است  یک راه طولانی که فقط چند نفر محدود از کریات اربا به مسیرشان به مسجد ابراهیمی می توانند از آن استفاده کنند و در هر دو طرف آن حصار وجود دارد.

اینکه اشغالگری در حال توسعه است همه جا آشکار است: پیاده روها در کنار خیابان بازسازی شده اند و فقط برای یهودیان هستند . علامت های بزرگ در ایست بازرسی با کلمات زیبای خوشامد گویی به زبان عربی و عبری به فلسطینیان خوشامد می گوید. چقدر خوب . شهرداری فلسطینی درهای آهنی مغازه های تعطیل را رنگ آمیزی کرده است و بنابراین شعارهای فاشیستی شهرک نشینان محو شده است .

 منطقه مسجد ابراهیمی توسط حصار و صندلی به افتخار روز تعطیل یهودی احاطه شده است . مغازه جلوی حرم ابراهیمی بسته است همینطور فضای دادگاه شریعت . تنها کار لازم این است که فلسطینی ها را به میقوه(حمام غسل مذهبی یهودیان) بکشانی و آنها را به یهودیت در آوری و همه چیز خوب خواهد بود.

هیچ داوطلب بین المللی در این مکان حضور ندارد . فقط اتوبوس های توریست ها که توسط شهرک نشینان راهنمایی می شوند و شاید یک خودرو از بازدید کنندگان ما .

حصار مستحکم در ورودی محله کافیشا که دو ماشین پشت به پشت هم چیزهایی را در گذرگاه  در سوی دیگر توزیع می کنند سرکوب اقتصادی اسغالگران را بیان می کند.

از مسیر 317 باز می گردیم  طبیعتا همه ورودی ها به دهکده الکرمل که در سمت راست جاده قرار دارد  بسته هستند. به عبارت دیگر هر شهرک (از جمله آسائل) یک علامت بزرگ روی ورودی اش خودنمایی می کند که طبیعتا از فلسطینی ها دزدی شده است و از اسرائیلی های یهودی"بیگناه" دعوت می کند تا از اشغالگری بازدید به عمل آورند زیرا که بستن ورودی ها که ملک خصوصی آنها است یک اقدام خشونت آمیز تلقی نمی شود. فقط فلسطینی ها خشونت می کنند و نه ما. و ستون های بزرگی در چشم انداز کنار جاده در حال رشد هستند—شرکت برق کشور (اسرائیل) یک خط دیگر می کشد تا زیر ساختها را برای فقط یهودیان مستحکم تر کند

https://machsomwatch.org/en/reports/checkpoints/06102019/morning/66705
طبقه بندی: ترجمه ها، 
برچسب ها: مخسوم،  

تاریخ : شنبه 27 مهر 1398 | 11:38 قبل از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات

دبیر کل جهاد اسلامی: مقاومت، معادلات را بر رژیم صهیونیستی تحمیل می‌کند

دبیر کل جهاد اسلامی: مقاومت، معادلات را بر رژیم صهیونیستی تحمیل می‌کند
 جمعه 26 مهر 1398 - 10:34

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین پیشرفت مقاومت را در مدتی کوتاه به اندازه‌ای خواند که می‌تواند معادلات را بر رژیم اشغالگر صهیونیستی تحمیل کند.

العالم فلسطین اشغالی

«زیاد النخاله» دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که مقاومت در یک مدت کوتاه به قدری پیشرفت کرده که امروز می‌تواند در هر رویارویی موازنه‌ای را ایجاد و معادلاتی میدانی را تحمیل کند.

این مقام جهاد اسلامی فلسطین طی نشستی که جمعیت علمای مسلمان در لبنان برای دیدار با وی تدارک دیده بود، گفت: مقاومت یک پیکر واحدی است و به آزادسازی مسجد الاقصی چشم دوخته است. این یک رویا نیست این واقعیتی است که باید به آن ایمان داشته باشیم.

به گزارش وبگاه خبری شبکه المنار لبنان، النخاله بر نقش علمای مسلمان در حفاظت و حمایت از مسجد الاقصی در سایه تشدید حملات علیه آن تاکید کرد.

در این نشست دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین همچنین به موضوع عادی‌سازی بین کشورهای منطقه و رژیم اشغالگر صهیونیستی پرداخت و گفت: رهبران بزرگ منطقه نمی‌توانند با اسرائیل در موضع سیاسی آن اختلاف نظر داشته باشند. برعکس در این زمان به اسرائیل نزدیک می‌شوند و بی‌وقفه تلاش می‌کنند پیام‌های دوستی و اطاعت به آن بفرستند، در حالی که رزمندگان در لبنان و فلسطین در برابر این توطئه می‌ایستند.

النخاله در این نشست نقش مجمع علمای مسلمان در حمایت از مقاومت و رویارویی با اشغالگران را ستود و تاکید کرد: مقاومت امروز قوی‌تر از گذشته است.

شیخ حسان بن عبدالله، رئیس کمیته اداری مجمع علمای مسلمان هم در این نشست طی نطقی ضمن خوش آمدگویی به النخاله جنبش جهاد اسلامی را به دلیل حفظ اعتبار، ثبات و موفقیت‌هایش تمجید کرد و گفت: این جنبش وارد سازش نمی‌شود و توسط تشکیلات خودگردان اغوا نشده است.تاریخ : جمعه 26 مهر 1398 | 05:34 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات

16000  یهودی در مسجد ابراهیمی

مشاهده کننده : هاگیت ؛ مترجم : ناتانیا به فارسی لیدا

بیش از 16000 یهودی دیروز به (15 مهر 1398) مسجد ابراهیمی آمدند که بخشی از "روزهای توبه " بود  طی آن تمام قسمتها برای نمازگزاران یهودی باز بود. مدیریت عمومی در هماهنگی با وقف فلسطینی روزهای نماز را در مسجد ابراهیمی تقسیم می کند .طبیعی است که این تقسیم نامتقارن است و منصفانه نیست . واضح است که چه کسی غلبه کرده و بر چه کسی غلبه شده است . طی روزهای خاص یهودی زندگی فلسطینیان در ناحیه H2 غیرقابل تحمل است

امروز ما شاهد آماده سازی برای این روز بودیم و الخلیل پر از سرباز بود

سربازها داشتند از روی تپه آنتن پایین می آمدند و در پیش روی آنها یک دختر فلسطینی داشت با عجله می رفت او آنقدر ترسیده بود که با سرعت تمام می رفت

در تصویری که مشاهده می کنید ما متوجه یک پرچم اسرائیلی روی ساختمانی شدیم که فکر می کنیم خریداری شده است

شهرک نشینان از دزدین زمینهای فلسطینیان خسته نمی شوند و هیچکس هم آنرا متوقف نمی کند

در عکس همچنین یک دستور مصادره املاک را می بینید  (برای دیدن عکسها به لینک زیر بروید)

از چه کی می توانیم طلب بخشش کنیم به خاطر همه بدیهایی که کردیم ، از دادگاه جنایی لاهه؟

https://machsomwatch.org/en/reports/checkpoints/07102019/morning/66702

 بنابر موافقت نامه وای 1997 الخلیل به دو قسمت تقسیم شده است : H1 تحت اداره تشکیلات خودگردان و H2 تحت کنترل اسرائیلی ها . در الخلیلی 170000 شهروند فلسطینی حضور دارند که 60000 نفر از آنها در H2 هستند بین دو منطقه ایست بازرسی هایی وجود دارد که تمام ساعات فعالیت می کنند و مانع جابجایی های فلسطینی ها بین آنها می شوند و عبور کسانی را که مجوز دارند مانند معلمها و بچه های مدرسه را کنترل می کنند . حدود 800 یهودی در چهار راه آوراهام و در تل رومیدا  در گیوات هاووت و در بازار عمده فروشی زندگی می کنند 
طبقه بندی: ترجمه ها، 
برچسب ها: مخسوم،  

تاریخ : جمعه 26 مهر 1398 | 04:57 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات

 

توضیح : رگاویم یک سازمان است که هدف آن مصادره زمین های اعراب به نفع یهودیان است  که متعلق به عضو کنست بازل سموریچ (Bezalel Smutrich) که وزیر حمل و نقل است و مطمئنا رگاویم به شدت دخالت می کند تا دهکده های عرب به رسمیت شناخته نشوند                       www / regavim / org / il 


دهکده های عرب ها در نقب –الفورا

مشاهده کنندگان :سمادار ب. محمد د . دانیل دی ام. رافی د(تنظیم کننده گزارش کامل). ایهود م.ایریت چ.یهودیت ک (گزارش کوتاه)  ترجمه به انکلیسی تاناتیا  به فارسی لیدا

سفر به نقب در 26 سپتامبر (ماه گذشته مهرماه 1398) به دهکده الفورا که جمعیت 8000 نفر بدون آب و بدون برق هستند انجام شد. در آنجا یک مدرسه از سطح مهدکودک تا دبیرستان وجود دارد.معلوم شد  این دهکده روی محل استخراج فسفات قرار دارد که تهدیدی برای جمعیت مردم ساکن است از جمله مردم عرد  و توسغه آن در حال حاضر متوقف شده است .

دهکده الفورا یک دهکده به رسمیت شناخته نشده در زمان شناسایی دهکده ها است و ما علی ابو کبوآ را در دیوانش دیدیم که خطر تهدید آن وجود دارد ، دیوان در این مورد "حتی یک ساختمان هم نیست ":  یک طبقه هم سطح ، تعدادی تخته و یک ورقه [پارچه] که نصف آت چادر است و نزدیک است سقوط کند. حدود 4 سال پیش به علی یک اخطار تخریب برای دیوان دادند که مطابق با گفته خودش مکانی بود که او دوست داشت در بهار اعضای کنست را به آن دعوت کند تا اینکه از تخریب مانع شود . او از خرابکاری هایی که ماموران  نظارت بر ساختمان های عرب های بادیه نشین (مقامات /نقب) در رنج بود و به خصوص مرد پلیسی که که در دیوان او شاشید .

علی شکایت های  حق زیادی درباره وضعیت دهکده دارد . دهکده بین قبیله های گوناگون تفسیم شده است و در سال 2006 به رسمیت شناخته شد ولی به دلیل دخالت هایی که به نظر می رسد نفتالی بنت و رگاویم (Regavim) انجام دادند آن به رسمیت شناخته شدن ملغی شد. او همچنین حرکت رگاویم را بر ضد قوانین دهکده دانست . یک "خط آبی " وجود دارد که در اصل اجازه می دهد یک نقشه اصلی طراحی شود ولی این نقشه وجود ندارد. مردم نمی سازند چون می ترسند تخریب شود . هیچ درمانگاهی وجود ندارد علی رغم اینکه سعی شده است تا برای آن اجازه ای گرفته شود . هیچکدام از خدمات پزشکی ، امنیت اجتماعی و یا بانک وجود ندارند. آنها به عراد رفته اند. در زمان انتخابات صندوق تا 80 درصد پر بود ولی هیچ امیدی به اعضای کنست نیست و از جمله به لیست های مشترک( لیست مشترک احزاب عرب).

علی گفت که وضعیت در مدرسه ای که در دهکده هست بسیار بد است ، یک ساختمان قدیمی و کلاس ها به اندازه کافی نیستند و وضعیت بد است. رافی د داوطلب شد تا با علی کار کند تا یک نقشه ای را برای اصلاح وضعیت طرح کنند و اینکه مقامات مربوطه را متقاعد کنند که به این موضوع توجه کنند

عالی است و همکاری عملی عرب-یهودی!

https://machsomwatch.org/en/reports/checkpoints/26092019/morning/66634
طبقه بندی: ترجمه ها، 
برچسب ها: مخسوم،  

تاریخ : جمعه 26 مهر 1398 | 11:22 قبل از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات

اتزیون دی سی او: مردم مدت طولانی منتظرند و ناگهان می فهمند که امروز هیچ کارتی صادر نخواهد شد

مشاهده کنندگان: خانا استاین، رونی داهان-راماتی

ما در ساعت 11:15 دقیقه رسیدیم پارکینگ کاملا پر بود اگرچه کمتر از هفته های گذشته بود. ما در فاصله دورتری پارک کردیم و به اتاق انتظار رفتیم . در باز بود و اتاق کاملا پر بود . روی در همچنان یک اعلان وجود داشت که در 25 ماه سپتامبر هیچ کارت مغناطیسی صادر نخواهد شد . امروز مردم زیادی منتظر صدور کارت بودند.

به آنهاییکه منتظر اجازه ورود بودند گفته شده بود که فقط ساعت 12 می توانند داخل شوند. حالا و دوباره چند نفر پذیرفته شدند ، اما آنها برای امنیت عمومی بودند. درست قبل از ساعت 12 اعلام شد که امروز هیچ کارت مغناطیسی صادر نخواهد شد  که به طور طبیعی سبب خشم زیادی شد ، اول به خاطر اینکه هیچ کارتی صادر نخواهد شد : و علاوه بر آن اینکه زودتر به آنها گفته نشده بود. یکبار دیگر افراد منتظر مورد بی احترامی قرار گرفتند. اگر آنها از صبح زود منتظر بوده باشند یا یک روز کاری را از دست داده باشند چه کار باید کرد؟

با شنیدن این اعلامیه بیشتر افراد اتاق را ترک کردند. ما با زنی صحبت کردیم که ترجیح داد بماند به این امید که شاید تغییری حاصل شود. در هرصورت روز کاری او در بیت لحم از دست رفته بود. ما تا 12:15 ماندیم تا ببینیم که حداقل افرادی که برای اجازه ها آمده بودند این اجازه ها را دریافت کنند

ما توضیحات سیلویا و دستورالعمل های وی را به مردی که امید داشت ممنوعیت ورود او مرتفع شود دادیم

https://machsomwatch.org/en/reports/checkpoints/02102019/afternoon/66687
طبقه بندی: ترجمه ها، 
برچسب ها: مخسوم،  

تاریخ : پنجشنبه 25 مهر 1398 | 12:42 بعد از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
"سرود "ملی فلسطین
:musical_note: میکیس تئودوراکیس

به پیشنهاد یاسر عرفات بر روی شعری از محمود درویش به عنوان سرود ملی فلسطین ساخته شد.

تاریخ : پنجشنبه 25 مهر 1398 | 11:59 قبل از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
تاریخ : پنجشنبه 25 مهر 1398 | 08:24 قبل از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات

قلندیا : او میخواهد  طبق قانون کار درست را انجام بدهد

مشاهده کننده :تامار فلیشمن

او میخواهد کار درست را مطالق با قانون انجام بدهد

او آمده است تا با یک مقام شاباک ملاقات کند ، کسیکه همه به او کاپیتان می گویند ولی هیچکس اسم واقعی او را نمی داند.

او آمده است زیرا که یک پلیس کرد به او گفته است که کاپیتانی که در قلندیا هست می تواند مشکل او را حل کند

به او گفته شده بود که قبل از 4 عصر بیاید بنابراین او همین کار را انجام داد .

من می خواهم کار درسن را بر اساس قانون انجام دهم . کار درست را انجام بده .

ولی قانون چه چیزی می خواهد ؟ آیا کاپیتان راه حل آنرا دارد؟

مشکل او این است که شش سال است اسم او در لیست سیاه وارد شده و موعد انقضای این حکم 2099 است ، 80 سال دیگر...

زندگی فردی که اسمش به لیست سیاه اضافه شده است در واقع به گروگان گرفته شده است و او هرکاری خواهد کرد تا اسمش را از این لیست حذف کند

او به لیست سیاه اضافه شده است زیرا در سال 2013  اقدام به پریدن از روی حصار کرده بود

پریدن از روی حصار برای امرار معاش یک نفر بسیار خوب است اما اگر گیر بیفتد بسیار بد است خیلی بد

او در روز موعود کاپیتان را ندید اگرچه سر وقت آمد و بسیار منتظر شد . فلسطینی ها همیشه بسیار منتظر می شوند.قبل از اینکه او برای عبور از ایست بازرسی دی سی او بیاید هنگامیکه ساعت ، 4 عصر را نشان داد مردمی که منتظر بودند فهمیدند که دفاتر بسته هستند و هرکس که آمده است باید فردا برگردد.

او هم همین کار را خواهد کرد ، و شاید دوباره فردای آنروز و دوباره فردایش.

او میخواهد قانونا کار درست را انجام بدهد

https://machsomwatch.org/en/reports/checkpoints/02102019/afternoon/66682
طبقه بندی: ترجمه ها، 
برچسب ها: مخسوم،  

تاریخ : پنجشنبه 25 مهر 1398 | 06:23 قبل از ظهر | نویسنده : پنج نفر مسلمون | نظرات
سیمای یاسر عرفات در رسانه ملی؛به بهانه برنامه دورهمی! )سیدهادی برهانی(
به روز رسانی درباره کرونا : دیرالحطب – فلسطینی ها به مقررات اضطراری در رابطه با ویروس کرونا کاملا احترام می گذارند
گزارش مخسوم :گذرگاه بازتا بین بسته شدن گذرگاه به خاطر عید پوریم و شیوع کرونا
هجوم شهرک نشینان صهیونیست به محوطه مسجدالاقصی
هدیه ویژه پوتین به نتانیاهو، تحقیر سوریه بود
این گذرگاه تعنیم نزدیک طولکرم است
هدیه ویژه پوتین به نتانیاهو، تحقیر سوریه بود
مقالات دکتر سید هادی برهانی در سال ۱۳۹۸:
«صلیب سرخ» به داد اسرای فلسطینی در برابر خطر کرونا برسد
ابتلای 4 اسیر فلسطینی به کرونا/ اوضاع زندان ها ملتهب شد
هشدار گردان‌های «القسام» به تل‌آویو درباره سلامت اسرای فلسطینی
افغانستان اولین ایستگاه اخراج آمریکا از منطقه
تل‌آویو: در حال تغییر به استراتژی تهاجمی علیه ایران هستیم
رژیم صهیونیستی در مجاورت دیوار براق ایستگاه قطار احداث می‌کند
ذوق زدگی اسرائیل از دیدار ملک سلمان با خاخام یهودی در کاخش برای اولین بار
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
تعداد کل صفحات : 7 ::      1   2   3   4   5   6   7  
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic